Zlomený nos a demolice v poslední třetině

04.12.2017 21:23

Junioři se 3.12. brzy ráno, vydali do Třebíče ke třem zápasům. Značně oslabená sestava musela čelit Drakům z Havlíčkova Brodu, Okříškám a Snipers Třebíč. Na cestu se tak vydalo pouhých 9 chlapců a jedna dívka.

Sestava: Hlava – Kučírek, Mašín, Liška – Holoubek, Krátký, Čapek, Kváš, Šimůnek, Poláková

Sokol Erupting Dragons H. Brod – SB Světlá n/S 2:3

Branky a asistence: 5:15 Holoubek (Krátký), 19:06 Krátký (Kváš), 32:44 Šimůnek

V první třetině otevřel skóre zápasu Ondra Holoubek, když po zemi překvapil brankáře Brodu. V dalších minutách však bylo velice složité se dostat přes bránící hráče Draků, kteří v pěti na své vlastní polovině bránili jako o život a snažili se hrozit z rychlých protiútoků. Hru nahoru dolu však nemohli naši hráči, kvůli malému počtu, dopustit, proto se snažili přes obranou pětku na polovině Draků prokombinovat. Kupodivu se do šancí často dostávala ženská část výpravy a byla to právě Kačka Poláková, která v některých šancích vypadala jako by byla ve Světlé na hostování z Havlíčkova Brodu. I proto se skóre měnilo až ve druhé třetině, kdy zvyšoval na 2:0 Jára Krátký. Ve třetí třetině Dominik Šimůnek sebral míček z hokejek obránců a vstřelil vítězný gól. Ke konci třetí části si však Světelští sami zkomplikovali situaci, když nechali Brod snížit na 2:3. Ke štěstí juniorů se už skóre neměnilo a porazili Havlíčkův Brod 3:2.

PSKC Okříšky – SB Světlá n/S 5:7

Branky a asistence: 10:42 Kváš, 13:57 Kučírek, 26:42 Krátký, 37:16 Mašín (Krátký), 37:36 Šimůnek (Liška), 38:47 Kváš, 40:16 Holoubek

Jako druhý čekal juniory souboj s dosud neporaženými Okříškami. Osm hráčů na straně našeho soupeře ovšem způsobilo, že tempo zápasu nebylo tak vysoké jak by se čekalo od souboje prvních dvou týmů tabulky. Okříšky se brzy dostali do vedení zásluhou Trnky. V deváté minutě první třetiny vedli Okříšky 2:0 a zdálo se, že zůstanou i nadále neporaženy. Čtyři minuty před koncem úvodní třetiny však rozhodčí faul před brankou soupeře ohodnotili jako dvouminutový a tudíž se mohl David Kváš postavit k trestnému střílení. Jeho proměněním snížil na 1:2. Minutu před koncem první části srovnal přesnou ranou od mantinelu Kučírek a začínalo se od nuly. Po zbytečném vyloučení Járy Krátkého se Okříšky v přesilovce dostali opět do vedení. Stejný hráč však dokázal necelé čtyři minuty před koncem prostřední části odčinit předchozí faul, když se omylem trefil nohou a vyrovnal. Třetí třetina už byla v režii našich hráčů. Pomohla tomu i červená karta, kterou v úvodu třetiny po napadení Krátkého obdržel Trnka. Následující pěti minutovou přesilovku nejdříve využil Mašín a poté Šimůnek. Těsně po vypršení přesilovky se navíc ještě trefil Kváš a bylo rozhodnuto. Junioři však v utkání přišli o jednoho hráče, když Dominik Šimůnek uklouzl po jedné ze soupeřových hokejek a následně si o nohu jednoho z hráčů Okříšek zlomil nos a skončil v třebíčské nemocnici. Okříšky už pouze zkorigovali skóre na 7:5.

SB Světlá n/S – Snipers Třebíč 7:1

Branky a asistence: 26:49 Holoubek (Krátký), 34:25 Krátký (Kváš), 35:45 Mašín (Kváš), 37:30 Čapek (Mašín), 40:14 Holoubek (Krátký), 40:33 Kváš (Čapek), 44:12 Holoubek (Kváš)

Unavení junioři se v posledním zápase museli postavit domácímu týmu. Kvůli menšímu počtu hráčů navíc bylo potřeba změnit i hru. Křídla tudíž přestala napadat a postavila se tak aby nenechala domácí obránce rozehrávat. V první třetině se Třebíč dostala do vedení. Šanci vyrovnat měla ještě v první části Kačka Poláková, ta nadále pokračovala v neproměňování šancí, když místo odkryté branky trefila jen horní tyč. I přes snahu se žádná šance u třebíčské branky neujala. Podobně tomu bylo zásluhou Tomáše Hlavy i na naší straně. Na další gól se tedy čekalo až do druhé třetiny, když se v oslabení trefil Ondra Holoubek. Ve třetí třetině začala světelská demolice. V páté minutě zvyšoval Jára Krátký a poté se postupně prosadili ještě Mašín, Čapek, Holoubek a Kváš. Odbráněný zápas tak nakonec skončil jasným výsledkem 7:1, když v poslední části padlo do třebíčské branky 6 gólů. Ondra Holoubek vstřelil hattrick, David Kváš si připsal jednu branku a tři asistence.

Junioři se po třech vyhraných zápasech posunuli na první místo tabulky. Další turnaj je čeká na domácí půde v Ledči nad Sázavou 17.12, kdy budou bojovat s Jihlavou a Pelhřimovem.