Ženy odvezly z Pelhřimova dvě výhry

08.01.2018 19:07

První turnaj roku 2018 odehrály ženy v Pelhřimově. I přes virózu, která překazila start celé jedné pětce, se k zápasům proti Českým Budějovicím a Jindřichově Hradci sešlo 10 hráček do pole. Přidala se k nim i Adéla Sadílková, která nastoupila v poli k prvnímu zápasu za ženy.

Sestava: B. Sadílková – Doležalová, M. Bártová, E. Tichá, Petrovičová – Provazníková, Kukeňová, R. Kohoutová, A. Sadílková, A. Tichá, Poláková

FA Č. Budějovice – Světlá n/S.  3:9

Branky a asistence: 1:35 Kohoutová (Kukeňová), 8:41 Kohoutová (Kukeňová), 14:21 Kukeňová (Kohoutová), 18:55 A. Sadílková (Doležalová), 22:50 Kohoutová, 24:00 Poláková, 28:28 Poláková (Doležalová), 30:56 Poláková (Doležalová), 33:11 Poláková (A. Sadílková)

Ženy začaly proti Budějovicím skvěle, když je hned ve 2. minutě poslala do vedení Renča Kohoutová. Podruhé se prosadila v 9. minutě. Týna Kukeňová, 39 sekund před koncem první třetiny, zvyšovala už na 3:0. Ve druhé třetině třetím gólem v utkání dokončila Renča Kohoutová hattrick. První gól za ženy vsítila Adél Sadílková. Poslední čtyři góly do sítě Budějovic vsítila Kačka Poláková. České Budějovice poté ještě zkorigovaly skóre a ženy je tak porazily 9:3.

Světlá n/S. - FK Slovan J. Hradec 6:5

Branky a asistence: 0:32 Kukeňová (Kohoutová), 3:28 Kohoutová, 19:09 E. Tichá, 34:42 Kohoutová (Provazníková), 34:59 A. Tichá (Poláková), 43:09 Doležalová (Poláková)

Po dvaceti minutové pauze začal druhý zápas našich žen. Jindřichův Hradec do něj nastoupil s osmi hráčkami a podle toho také vypadal obraz hry. Na vedení 2:0, ženám stačily jen 3 minuty a 28 sekund, když se hned po 32ti vteřinách prosadila Týna Kukeňová a po ní Renča Kohoutová. Hradec se snažil bránit od poloviny hřiště a spoléhal na rychlé protiútoky. Během první třetiny se jim podařilo vyrovnat a druhá část tak začínala od začátku. Na neštěstí špatně pro naše ženy, když se minutu a půl po začátku druhé třetiny dostal Jindřichův Hradec do vedení 3:2. Ve 20. minutě, ale prostřelila Eva Tichá tlačenici před bránou a vyrovnala na 3:3. Gólově nejbohatší třetí část začala v režii našich hráček. Ve 35. minutě padly hned dvě branky. Nejdříve se prosadila Renča Kohoutová a hned po buly Kačka Poláková obešla dvě obránkyně soupeře a nahrála míček do prázdné branky Anet Tiché. Hradci se opět povedlo odpovědět. Dvě minuty před koncem rozebrala Andrejka Doležalová s Kačkou Polákovou ve dvou obranu soupeře a první jmenovaná vstřelila vítezný gól. Jindřichovu Hradci sice stačily jen čtyři sekundy na odpověď, ale ženy dokázaly v posledních dvou minutách udržet míček na svých hokejkách a porazily tak Jindřichův Hradec 6:5.

Ženy čeká 21.1. v Týně nad Vltavou njetěžší turnaj, kde se utkají s prvním a třetím týmem tabulky.