Ženy bojovaly nejen proti soupeřkám, ale i proti sněhu

01.02.2018 13:05

Ženy na cestě za body do Týna do Vltavou trošku pozlobilo sněžení a neupravené cesty. Vše dobře dopadlo a naše ženy mohly v prvním zápase nastoupit proti TJ Centropen Dačice, který se nyní drží příčku za nimi.

Již v první minutě zápasu scóre otevřela Renata Kohoutová po přihrávce Kristýny Kukeňové. Po pár sekundách se blýskla přesnou střelou ze standardní situace Eva Tichá. Třetinu naše ženy ukončily s náskokem 5:0.

V druhé části světelačky navýšily náskok na 8:0 zásluhou 2 gólů Renaty Kohoutové a gólu Nikoly Provazníkové. Centropen náskok snížil po vstřelení 2 branek a do třetí třetiny šel za stavu 2:8.

Ve třetí třetině po parádní přihrávce kapitánky Barbory Zahradníčkové přidala poslední gól Renata Kohoutová a zakončila tak svou kanonádu – 5 vstřelených branek za zápas. Dačičačky ve třetí třetině dokázaly vstřelit ještě 2 branky. Stav utkání: 9:4

Branky a asistence:
1. část: 1:01 Renata Kohoutová (Kristýna Kukeňová), 01:14 Eva Tichá, 06:18 Andrea Doležalová (Renata Kohoutová), 07:03 Renata Kohoutová (Nikola Provazníková), 08:33 Aneta Tichá (Kateřina Poláková)
2. Část: 00:51 Adéla Lélyová (Iva Slatinská), 01:05 Renata kohoutová, 07:04 Romana Tůmová (Adéla Lélyová), 07:52 Renata Kohoutová (Nikola Provazníková)
3. Část: 02:11 Kristýna Štastná, 12:07 Renata Kohoutová (Barbora Zahradníčková), 14:02 Adéla Lélyová (Iva Slatinská).

Druhý zápas proti současnému lídru tabulky Rudým Dračicím Mladých nadějí se odehrál v rychlejší tempu a větší intenzitě. Tady již nepadlo tolik gólů, i když šance byly na obou stranách. V první třetině padla první branka ke konci třetiny, a to po střele Anety Tiché, která vymetla růžek branky. Na začátku druhé třetiny Dračice vyrovnaly. Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1. Čtrnáct sekund po rozehrávce opět scórovaly Dračice. Světelačky celou třetinu dřely, aby manko smázly. Povedlo se jim to až ve 13. minutě, kdy branku vstřelila kapitánka Barbora Zahradníčková.
Stav utkání: 2:2

1. Část: 13:23 Aneta Tichá (Barbora Zahradníčková)
2. Část: 03:32 Šárka Houzarová (Denisa Příhodová)
3. Část: 00:14 Karolína Hašlová (Tereza Bočková), 13:00 Barbora Zahradníčková (Andrea Doležalová)

Díky tomuto vzájemnému utkání a prohry Rudých Dračic s Pelhřimovem mají naše ženy stejný počet bodů- tj. 38. Světelačky jsou odsunuty na druhé místo z důvodu menšího brankového rozdílu, který se počítá jako rozdíl branek vstřelených a obdržených.