Ženy a jejich podařený víkend

24.10.2016 13:42

Dne 22.10.2016 jsme se vydaly prověřit své síly s týmem FK Slovan Jindřichův Hradec a Fbc Rebels České Budějovice do daleké Kaplice.

První zápas proti Slovanu byl velice napjatý. Už ve 3. minutě Slovan dokázal prostřelit naši gólmanku a otevřel tak scóre. Poté další gól přidala nejlepší hráčka Slovanu Lucie Kaiseršotová, která zvýšila scóre na 0:2. Ani to nás nesrazilo na kolena a zabojovaly jsme, neboť jsme věděly, že vítězstvím nad tímto týmem si zajistíme čelo v tabulce. Do konce první třetiny jsme dokázaly srovnat na 2:2, kdy po zfalouvání Renaty Kohoutové byl odpískán trestný nájezd, kterého se zkušeně zhostila Kateřina Poláková.

Káťa však skórovala i podruhé, kdy po přesné nahrávce od Ivany Kohoutové vymetla pavučiny v soupeřově brance. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách. Slovan však dokázal vstřelit branku až v čase 12:14 a zvýšil tak svoji šanci na výhru.  Ovšem i na tento gól jsme dokázaly odpovědět, a to již v čase 12:38, když po přesné přihrávce od Katky Poláková vstřelila branku kapitánka týmu Barbora Zahradníčková. Do třetí třetiny jsme vstupovaly se scórem 3:3. Celý zápas byl velice vyrovnaný, rychlý, avšak fyzicky jsme na tom byly o trochu lépe než soupeř. Rozhodující a vítězný gól přišel ve 13. minutě po střele kapitánky. Z tohoto zápasu jsme si tak přivezly důležité 3 body za výhru 4:3.

Vstřelené branky: 3:45 Kaiseršotová Lucie (Šinská Nikola), 10:25 Kaiseršotová Lucie (Šinská Nikola), 10:40 Kateřina Poláková, 10:57 Kateřina Poláková (Ivana Kohoutová), 12:14 Šinská Nikola (Kaiseršotová Lucie), 12:38 Barbora Zahradníčková (Kateřina Poláková), 13:06 Barbora Zahradníčková (Kateřina Poláková)

Do druhého zápasu proti Fbc Rebels jsme vstupovaly již se značnou ztrátou sil. Věděly jsme však, že tento soupeř pro nás nepředstavuje hrozbu. Proto možná první třetina nebyla úplně tak kvalitní a svižná, která se od nás po předchozím zápase očekávala. První gól padl až v 9. minutě přesnou střelou Renaty Kohoutové do branky soupeře. Po první třetině jsme věděly, že tímto stylem 3 body nezískáme, proto jsme se musely povzbudit. Ve druhé třetině vstřelila gól Ivana Kohoutová, další gól přidala také Aneta Tichá, Renata Kohoutová a kapitánka týmu.  Za stavu 5:0 jsme nastupovaly do poslední třetiny. Již ve 28. vteřině třetí třetiny se prosadil benjamin týmu Kateřina Poláková a zvýšila tak počet branek. Káťa poté přidala další dva góly a z Kaplice si tak odvezla svůj první hattrick za tým žen. Avšak čistý konto se nám nepodařilo udržet a ke konci 3. třetiny gól přidal i soupeř. Konečný výsledek 8:1.

Z Kaplice jsme odjížděly všechny spokojené, neboť s námi odjíždělo i 6 zasloužených bodů, které nám zajistily 1. místo v tabulce o 3 body před 2. FBC Žďárem nad Sázavou.

Vstřelené branky: 9:45 Kohoutová Renata (Kratochvílová Aneta), 1:45 Kohoutová Ivana (Zahradníčková Barbora), 8:20 Tichá Aneta (Poláková Kateřina), 11:11 Kohoutová Renata (Tichá Aneta), 14:40 Zahradníčková Barbora (Kohoutová Ivana), 0:28 Poláková Kateřina (Tichá Aneta), 1:54 Poláková Kateřina (Kohoutová Renata), 10:25 Důrová Tereza, 12:17 Poláková Kateřina (Zahradníčková Barbora).

Další turnaj nás čeká ve Žďáře nad Sázavou 5.11.2016 s nováčkem soutěže Spartak Pelhřimov a s týmem TJ Centropen.