Zápas plný obratů a jasná porážka Jihlavy

18.12.2017 19:35

Junioři ani na domácím zápase nesložili kompletní sestavu. I přes problémy některých hráčů se nakonec v ledečské hale sešlo devět hráčů do pole a jeden brankář.

Sestava: Hlava – Mašín, Böhm, Liška, Holoubek, Krátký, Kváš, Šimůnek, Čapek, Poláková

Světlá n/S – Spartak Pelhřimov 5:5

Branky a asistence: 9:57 Holoubek (Böhm), 10:25 Holoubek (Kváš), 12:59 Holoubek (Kváš), 14:16 Šimůnek (Krátký), 40:25 Krátký (Šimůnek)

Zápas, který začal ve velmi vysokém tempu, přinesl v první třetině hned šest gólů a vypadalo to, že se v Ledči odehrávat zajímavá přestřelka. První dvě branky zápasu padly do naší branky. Nejdříve si nešťastně kopl míček do branky Roman Liška a po druhé využil Spartak nepozornost naší obrany při standartní situaci a zvýšil na 2:0. Během tří minut však dokázal nabouchat do pelhřimovské branky Ondra Holoubek a vývoj utkání se otočil. Minutu před koncem první třetiny navíc ještě zvýšil Šimůnek a první třetina skončil 4:2. Druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu, hrálo se od jedné branky ke druhé a množství šancí nevyužíval ani jeden tým. Jediný gól druhé třetiny vstřelili pelhřimovští. Těm se podařilo ve třetí třetině vývoj utkání podruhé otočit, když ve třetí třetině vstřelil dva góly. Pět minut před koncem vstřelil vyrovnávací gól Jára Krátký. I přes snahu juniorů v posledních minutách se potřetí otočit vývoj utkání nepovedlo. Junioři tak podruhé v sezóně přišli o body, když remizovali s Pelhřimovem.

FBŠ Jihlava – Světlá n/S 2:12

Branky a asistence: 1:47 Čapek (Šimůnek), 3:51 Holoubek (Kváš), 6:17 Šimůnek (Poláková), 8:58 Liška (Čapek), 20:49 Kváš (Holoubek), 22:08 vlastní, 25:23 Poláková (Šimůnek), 29:16 Holoubek (Krátký), 32:37 Čapek (Hlava), 34:53 Holoubek (Krátký), 38:16 Holoubek (Krátký), 39:33 Čapek

Již od začátku zápasu bylo jasné, že tempo zápasu budou i přes nízký počet hráčů diktovat naši junioři. Hned ve druhé minutě otevřel skóre utkání Andrej Čapek. Jihlavským se sice podařilo vyrovnat, ale ve čtvrté minutě vrátil vedení zpět světelským Ondra Holoubek. Na další góly už nezvládla Jihlava odpovědět. Zatímco junioři si po celý zápas dokázali udržet průměr čtyři góly na třetinu, Jihlavě se podařilo vstřelit pouze dvě branky. Čtyři góly vsítil Ondra Holoubek, hattrick si připsal Andrej Čapek.

I přes klopýtnutí proti Pelhřimovu se junioři udrželi na prvním místě tabulky s náskokem čtyř bodů na druhý Hippos a třetí Okříšky. Na dalším turnaji v Bystřici nad Pernštejnem je čeká odveta právě s druhým Hipposem, kterému v listopadu podlehli 4:6.