Žákyně v Českých Budějovicích uspěly

03.11.2016 16:58

Na třetí turnaj starších žákyň jsme vyrazili do Českých Budějovic brzy ráno opět se sestavou namíchanou z dívek věkem starších žákyň i holek spadajících ještě do mladších žákyň.

Zřejmě daleká cesta způsobila, že první poločas proti SK Jihlava patří k nejhorším výkonům světelského florbalu. Obrana fungovala dobře, ale útočnice jen stály na půlce a čekaly, co udělá soupeř. Přestože jsme tento poločas díky úniku Natky Bezouškové vyhráli 1:0, o přestávce si vzal trenér slovo a důraznou řečí motivoval holky ke zlepšení výkonu. Naštěstí žákyně pochopily, co se po nich chce a jejich hra šla strmě nahoru. Druhý poločas s SK sice gól nepadl, ale už se hrálo více před brankou soupeřek. V druhém zápase nás nezlomila ani úvodní branka Soběslavi, neboť zlepšený výkon v útoku přinesl dva góly Verči Císařové a hlavně první gól v kariéře Verči Fialkové, což znamenalo výhru 3:1. Třetí zápas jsme sice prohráli s domácím Meťákem České Budějovice 0:1, ale zápas byl naprosto vyrovnaný na šance. My jsme bohužel žádnou neproměnili, zatímco soupeřky jednou ano.

Sklo Bohemia Světlá n/S - SK Jihlava 1:0

Sklo Bohemia Světlá n/S - Florbal Soběslav 3:1

Sklo Bohemia Světlá n/S - Meťák České Budějovice 0:1

Sestava: Vančurová – Špatzová, Zikmundová, Rumanovská, Řezníková – Bezoušková, Císařová, Fialková, Fišerová, Zelingerová a Urbanová

„Tento turnaj bych rozdělil na dvě části. První, naštěstí výrazně kratší, část patří k prvnímu poločasu zápasu proti SK Jihlava, kdy jsme hráli naprosto tragicky. Takto odfláknutý výkon jsem dlouho nezažil, proto jsem o přestávce holky doslova seřval, že takto si nepředstavuji přístup k zápasům. Prohrávat určitě občas budeme, avšak musí to být po nějakém výkonu. A ta druhá část patří ke zbývající části turnaje, kdy jsem holky neustále chválil, že přesně takto si představuji odevzdaný výkon. A pochválil jsem je i přes prohraný zápas s Meťákem, protože výkon se mi moc zamlouval. Doufám, že příště v hale ve Žďáru n/S už nebude potřeba tolik zvýšit hlas,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký