Žákyně statečně bojovaly, leč nebodovaly

13.03.2017 17:21

V neděli 5/3 čekal tým starších žákyň předposlední turnaj sezóny v Soběslavi, kde se utkaly se Žďárem n/S, Meťákem České Budějovice a Soběslaví. Jediná hráčka z ročníku 2002, gólmanka Natka Vančurová, dostala za úkol pomoci začínajícím hráčkám. Hned sedm z nich patří věkem pořád do mladších žákyň. Herně si nevedly holky špatně, ale problémem se stalo vsítit branku, proto si tentokrát domů neodvezly ani jediný bod.

Sestava: Vančurová – Řezníková, Zikmundová, Hořejšová, Sýkorová – Bezoušková, Císařová, Fialková, Pavlíčková, Cihlářová, Chmelová, Beránková a Trachtová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S 0:3

S velkým favoritem ze Žďáru podaly holky výborný výkon, kdy si i vypracovaly více šancí, jenže bohužel nedokázaly skórovat. V prvním poločase nejprve Verča Fialková dvakrát minula míček před prázdnou brankou po nahrávkách Natky Bezouškové, navíc Kláru Cihlářovou v samostatném úniku vychytala gólmanka Žďáru. O výsledku rozhodl hattrick Judové, která nám dala v sezóně na dvacet gólů.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Meťák České Budějovice 0:3

Vyrovnaný duel skončil jasnou výhru pro Meťák, když se za něj prosadily zkušené holky, které hrají proti nám v dorostu. V útoku jsme opět neproměnili několik dobrých šancí, v obraně si naše nové obránkyně vybraly slabší chvilku a nechaly v bráně Natku na holičkách.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Soběslav 1:2

První zápas byl hodně špatný, domácí hráčky nás jasně přehrávaly, neboť nám chyběl především pohyb. Proto jejich vedení 0:2 bylo zasloužené. Po přestávce došlo naštěstí k výrazné změně, kdy se přidala i bojovnost a najednou jsme byli na hřišti lepší my. Na 1:2 snížila svým prvním gólem v kariéře Štěpánka Trachtová po nahrávce Natky Bezouškové. Přes závěrečný tlak se již vyrovnat nepodařilo.

„Přes tři prohry jsem celkově s odehraným turnajem spokojen. Tentokrát v poli nehrála ani jediná hráčka z ročníku 2002, takže celý mančaft bude hrát tuto soutěž i v příštím roce, většina holek ještě dva roky. Herně jsme zápasy docela zvládly, avšak o lepší výsledky nás připravilo především neefektivní zakončení. Nejhorší výkon jsme předvedli v první půli proti Soběslavi, kdy chybělo na hřišti úplně vše. Naštěstí po přestávce se hra zlepšila. Po kvalitním tréninku pes léto má tento tým před sebou zajímavou budoucnost,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Poslední turnaj odehrajeme na domácí palubovce v Ledči n/S, kde se v neděli 26/3 utkáme od 10:00 s FBŠ Jihlava, od 12:00 s Meťákem České Budějovice a od 14:00 s Spartakem Pelhřimov. Už teď jsem nervózní, jak poskládám sestavu, neboť letos do hry zasáhlo 25 hráček v poli a na pět pětek se fakt hrát nedá. Nějak to budeme muset prostřídat, pokud by chtěly hrát všechny holky.    

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz