Žákyně bodovaly v Českých Budějovicích

10.02.2017 14:50

V sobotu 4. února vyrazilo dvanáct dívek na dalekou cestu do Českých Budějovic. Tentokrát kvůli lyžařskému výcviku sedmých tříd Lánecké odjelo méně dívek. Úspěšnou premiéru zažily Kája Popelková a Štěpánka Trachtová, ze starších holek jely jako pomoc Lucka Kudrnová a Míša Škarydová. Poprvé si post obránců vyzkoušely Anička Pavlíčková a Klára Sýkorová, a vedly si skvěle. V stařičké hale Meťáku dívky uhrály všechny možné výsledky, remízu s SK Jihlava, prohru se Soběslaví a výhru nad domácím Meťákem České Budějovice.

Sestava: Vančurová – Kudrnová, Sýkorová, Řezníková, Pavlíčková – Kotěrová, Cihlářová, Urbanová, Popelková, Trachtová, Beránková, Škarydová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Jihlava 0:0

V tomto utkání se potvrdila stará pravda, že když nedáte gól, nemůžete vyhrát. Měli jsme sice převahu a více střel, ale překonat gólmanku soupeře se nám nepovedlo.

Sklo Bohemia Světlá n/S - Soběslav 2:3

Zápas začal kuriózní situací, kdy gólovou střelu Míši Škarydové zastavila na brankové čáře rukou obránkyně Soběslavi, leč toto rozhodčí nepostřehnul a z následného brejku, když naše hráčky přestály hrát, se Soběslav ujala vedení. Vzápětí trenér Soběslavi, Martin Krejča, předvedl gesto fair – play, když sdělil rozhodčím, že měl platit náš gól a na jeho pokyn si nechala Soběslav dát branku, kterou zaznamenala Klára Cihlářová. Klobouk dolů!!! Poté měla obě družstva několik šancí, ale z vítězství se radovala nakonec Soběslav. Náš druhý gól vsítila Míša Škarydová po pěkné přihrávce Kláry Cihlářové. Přes prohru odehrály holky kvalitní zápas.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 5:1

Počátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, nejprve se prosadila Míša Škarydová, aby Meťák hned vyrovnal na 1:1. O vítěznou trefu se prosadila nádherným gólem Kája Urbanová. Skvěle hrající Verča Beránková obehrála dvě soupeřky, ze strany předložila přesnou přihrávku a Kája střelou z první nekompromisně zavěsila do šibenice. Od té doby jsme si vytvářeli tlak na soupeřky, které to zkusily změnit zvýšením důrazu až za hranicí pravidel. V tu chvíli si vzala slovo kanonýrka Míša Škarydová, která třemi góly za sebou trochu zchladila neurvalé domácí diváky, kteří zřejmě měli problém s tím, že je poráží holky z mnohem menšího města.

„Každý turnaj hrajeme s jinou sestavou, neboť cílem je získávání zkušeností především pro nové hráčky. Při troše štěstí, a hlavně při lepším zakončování jsme mohli přivézt tři výhry.  Ale i tak musím holky pochválit, především Klára Cihlářová a Verča Beránková si vedou na pozici centra skvěle, přestože závodně nehrají ani měsíc,“ má radost se zapojením nových hráček Tomáš Rosecký.

Další turnaj se hraje 19. února ve Žďáře n/S, kam nejspíš pojedou jen mladší žákyně, neboť ročník 2002 čeká o den dříve turnaj za dorostenky. Utkáme se opět s SK Jihlava, poté se Žďárem n/S a s Pelhřimovem. 

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz