Žáci z Brodu dovezli jednu výhru

08.01.2018 19:33

Starší žáky čekal 6.1 v Havlíčkově Brodě odpolední turnaj. Čekali na ně zápasy s Hipposem Žďár n/S B a domácím Havl. Brodem. Museli se obejít bez Patrika Mendla a Ondřeje Zlaty, kteří odcestovali s dorostem do Třebíče.

Sestava: Coufal – Pavelka, Hofman, Fišer, Mendl M. - Brzoň, Smejkal, Hroch, Baloun, Končel, Tvrdík, Dvořák

Hippos Žďár n/S. Benjamins – Světlá n/S. 1:16

Branky a asistence: 1:20 Pavelka, 5:38 Pavelka (Mendl M.), 7:29 Tvrdík (Pavelka), 11:49 Mendl M., 15:50 Tvrdík, 17:08 Baloun, 18:19 Hroch (Končel), 21:22 Mendl M., 22:40 Smejkal (Končel), 25:21 Brzoň (Smejkal), 26:02 Smejkal, 27:43 Dvořák (Pavelka), 30:12 Smejkal (Baloun), 30:29 Tvrdík (Končel), 34:04 Baloun (Dvořák), 34:23 Tvrdík

Zápas proti druhému týmu Žďáru n/S. dopadl podle očekávání. Poslední tým tabulky, který se skládá převážně z mladších žáků, kluci porazili jasně 16:1.

Světlá n/S – Sokol H. Brod Erupting Dragons 3:4

Branky a asistence: 16:26 Brzoň, 28:13 Smejkal (Mendl M.), 34:16 Tvrdík

Značně složitější zápas čekal naše žáky proti domácímu Havlíčkovu Brodu. Zápas nezačal špatně, hned první střela našich žáků skončila na horní tyči brodské branky. Paradoxně od té doby začali naši žáci tahat za kratší konec. Tlak soupeře vyvrcholil v osmé minutě kdy se trefil kapitán Draků. Ve 12. minutě Brod udeřil dokonce dvakrát a první třetina tak končila za stavu 3:0. Ve druhé třetině žáci srovnali s Brodem krok. Ve čtvrté minutě se dokázal prosadit Luboš Brzoň.  Drakům se povedlo o dvě minuty později zvýšit náskok zpět na tři góly. Do třetí třetiny šli žáci s tří gólovou ztrátou, kterou hned v úvodu třetí části snížil Pepa Smejkal. Obraz hry se zlepšil a naši žáci začali Brod postupně přehrávat. Gól vstřelil ještě Milan Tvrdík, ale nakonec se žákům i přes závěrečný tlak nepodařilo vyrovnat.

Komentář trenérky Polákové: "První zápas dopadl dle předpokladů. Druhý zápas nám ukázal mezery ve hře. V první třetině jsme bohužel dostali tři góly. Brod lehce využíval šance po našich chybách v obraně. Postupně bylo vidět, že se kluci rozehrávají, poslední třetinu jsme dokázali odehrát bez obdrženého gólu, ale už bylo na vyrovnání pozdě. Výhru proti Brodu bychom si nezasloužili. Vzhledem k průběhu zápasu je škoda, že se nám nepovedla uhrát remíza. Nedá se nic dělat, zatím držíme pátou příčku se ztrátou jednoho bodu na SK Jihlava se, kterým hrajeme příští turnaj."