Žáci odehráli na domácí půdě dva těžké zápasy

12.11.2017 17:28

V neděli 12.11 čekal na žáky v Ledči nad Sázavou první ze tří domácích turnajů. V 9 hodin je čekal zápas proti Brodu a po dvou zápasové pauze zápas s lídrem tabulky žďárským Hipposem.

Světlá n/S - TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons  5:0

Sestava: Coufal - Hofman, Mendl P., Mendl M., Fišer - Brzoň, Smejkal, Kahoun, Dvořák, Tvrdík, Pavelka, Kopecký, Končel, Baloun

Branky a asistence: 2. třetina - 10:51 Pavelka, 3. třetina: 1:29 Smejkal (Brzoň), 2:37 Tvrdík, 3:15 Hofman (Mendl P.), 7:12 Pavelka (Tvrdík)

Žáci do zápasu proti Brodu nastoupili poměrně vlažně. Draci, kteří přijeli do Ledče jen v osmi hráčích, žákům i přes nízký počet nedávali v první třetině moc prostoru. Po vyrovnané první třetině byl stav 0:0. Na změnu skóre se čekalo až do 11. minuty druhé třetiny, kdy střeleckou smůlu prolomil kapitán Martin Pavelka. Ve třetí třetině žáci udeřili. Když během necelých dvou minut žáci nastříleli tři branky a zápas rozhodli. V polovině třetí části ještě zkorigoval skóre Pavelka a žáci porazili Brod 5:0.

Světlá n/S - Hippos Žďár n/S.  2:15

Sestava: Coufal (Kopecký) - Hofman, Mendl P., Mendl M., Fišer - Brzoň, Smejkal, Kahoun, Dvořák, Tvrdík, Pavelka, Končel, Baloun

Branky a asistence: 1. třetina - 0:16 Dvořák (Pavelka), 1:10 Fišer (Mendl M.)

Po první minutě stav 2:3 sliboval zajímavou přestřelku. Hipposu stačilo pouhých sedm sekund od začátku zápasu na to aby vedli 2:0. Na to dokázal svým prvním gólem za žáky, odpovědět Lukáš Dvořák. V 52. sekundě zápasu se skóre opět měnilo, když žďárský Pavel Rous dovršil svůj hattrick. Na to ještě dokázal odpovědět Matyas Fišer, ale od té doby se skóre měnilo pouze na straně žďárských. Zápas se hrál ve vysokém tempu. A i když tomu neodpovídalo skóre žáci se žďárským týmem dokázali v částech zápasu držet krok.

Komentář trenérky Polákové: "I přes vysokou prohru proti Žďáru, musím kluky za turnaj pochválit. V zápase proti Brodu opět ukázali silnou třetí třetinu, navíc je pozitivní věcí i vychytaná nula Davida Coufala. Žďár nám ve druhém zápase dokázal že si v tomto roce bude hrát sólo soutěž a zbytek týmů se bude muset poprat o druhou příčku. Jelikož máme herně velmi mladý tým, tak je letošní sezóna pro kluky trochu oťukávací, většina z nich hraje první nebo druhou sezónu a proto je pozitivní to, že se nám daří bojovat o druhou příčku. Proti Žďáru to herně nebyla zas až taková katastrofa jak to vypadá na papíře. Bohužel se nám nevedlo využívání šancí, což nás v letošní sezóně již podruhé potrestalo. Proti Žďáru to kluci ani přes 6:2 po první třetině nezabalili a bojovali celý zápas. Pozitivem je i to že kluci dokázali hlavně ve druhé třetině se Žďárem ve vysokém tempu hrát vyrovnaně, bohužel většina střel končila mimo branku nebo byla zblokována žďárskou obranou. Příští týden nás čekají dva stejní soupeři a Hippos B. Pro nás bude klíčové obhájit výhru nad Brodem a porazit druhý tým Hipposu, abychom neztratili kontakt s čelem tabulky."