Vyrovnaná utkání dorostenek na jihu Čech

27.10.2016 23:06

V neděli 23. října vyrazilo již v 6:15 družstvo dorostenek do sportovní haly v Hrdějovicích, kousek od Českých Budějovic, kde na nás čekaly domácí týmy – Štírky České Budějovice a SK Meťák České Budějovice. První starty v sezóně si připsaly Áďa Cemperová a Klára Kapcová.

Sestava: Vančurová – Kudrnová, Kautská, Špatzová, L. Titzová – Kapcová, Hanzalová, Franclová, Kořánová, Boudníková, Jiříková, Tlapáková, Cemperová a Škarydová.

Oba zápasy si byly podobné, neboť začátky jasně patřily nám, zatímco konce zápasů soupeřkám. Nakonec jsme si odvezli jedno vítězství a jednu smolnou prohru.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Štíři České Budějovice 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)

Góly: 6. Franclová (Hanzalová), 8. Cemperová, 14. Cemperová (Tlapáková), 14. Franclová (Kapcová), 16. Špatzová (Titzová), 27. Franclová (Kapcová) – 11. Krejčová, 30. Dvořáková (Stehlíková), 31. Stehlíková (Bícová), 36. Stehlíková

S velmi ambiciózním týmem jsme začali perfektně, do konce druhé třetiny jsme si zaslouženě vypracovali čtyřbrankový náskok. I ve třetí třetině to vypadalo na pohodový průbeh, neboť hned v úvodu zvýšila kapitánka Leona Franclová na 6:1. Holky makaly naplno, v bráně skvěle chytala Natka Vančurová. Jenže pak se povedlo dvěma brankami Štírkám snížit a najednou se lehkost ze hry vytratila. Naštěstí byl náskok dostatečný k tomu, abychom dosáhli na další výhru v sezóně.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Titzová, 9. Škarydová – 19. Machová (Bicková), 26. Peroutková (Novotná), 39. Peroutková (Bicková)

Od začátku se hrál vyrovnaný florbal, i když my jsme si vypracovali více střeleckých příležitostí a po první třetině zaslouženě vedli 2:0. Bohužel na začátku druhé třetiny jsme promrhali několik dobrých šancí, především kapitánku  ještě teď musí děsit promáchnutí před úplně prázdnou brankou. A jak to ve sportu bývá, nedáš – dostaneš. Dvěma góly Meťák srovnal skóre a najednou se na hokejky dostavila křeč. Místo dobré rozehrávky byl k vidění jen urputný florbal plný nepřesností. A abychom dopili kalich hořkosti až do dna, přišla nečekaná rána půl minuty před koncem, kdy o naší prohře rozhodla neobsazená hráčka před brankářkou.

„Konečný výsledek mě dost mrzí, neboť jsme měli na to dvakrát vyhrát. Soupeřky se představily v dobrém světle, od loňského roku se výrazně zlepšily. Přestože opět hrálo za dorostenky mnoho žákyň, měli jsme odjíždět s dvěma výhrami. Bohužel na konci prvního zápasu i prakticky v průběhu druhého zápasu náš výkon nebyl optimální, kdy jsme hráli zbytečně zbrkle. Soutěž dorostenek vypadá zatím vyrovnaně. Doufám, že na dalším turnaji, který pořádáme v sobotu 5/11 v hale v Ledči n/S, předvedeme divákům zlepšený výkon,“ řekl trenér Tomáš Rosecký