Výjezd do jižních Čech se žákyním docela vydařil

07.12.2016 17:54

Na již pátý turnaj odjelo družstvo starších žákyň sice v silnější sestavě než na poslední turnaj, ale bohužel chyběla tradiční gólmanská opora Natka Vančurová. Jako záskok musela odjet nezkušená Olga Říhová. Nakonec jsme v Soběslavi zažili všechny možné výsledky – prohru, remízu a výhru.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S  1:5 (1:3)

Zde se projevila absence gólmanské jedničky, neboť minimálně tři branky padají na vrub brankářky. Bohužel se nepodařilo Olze Říhové setřást nervozitu z premiéry v brance a umožnila soupeřkám lehce skórovat. Žďáračky spoléhají na jednu střelkyni, která nám vsítila tři branky a na další ještě nahrála. Výsledek sice vypadá jednoznačně, přesto jsme mohli zápas zdramatizovat i přes brzké vedení Žďáru 0:2. Nejdříve snížila Lenka Zelingerová po asistenci Jany Boudníkové, a pak dokonce skórovala Míša Škarydová. Bohužel pro nás rozhodčí gól neuznali, i když dodnes nevím proč. Zápas se hrál docela vyrovnaný, ale branky střílel jen Žďár, a proto navýšil skóre až na konečných 1:5.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 0:0

V tomto utkání už nervozita z náhradní brankářky Olgy naštěstí opadla a odměnou jí bylo vychytání cenné nuly, což navíc zopakovala i v dalším zápase. S Meťákem hrajeme vždy vyrovnaně a tento zápas nebyl výjimkou. Příliš šancí nebylo k vidění, i proto zápas skončil asi zaslouženou remízou.

Sklo Bohemia Světlá n/S - Florbal Banes Soběslav 3:0 (2:0)

Domácí Soběslav si v předchozích zápasech smlsla na Pelhřimovu a SK Jihlavě a v zápase s námi chtěla potřetí vyhrát. Naštěstí holky se vydaly ze všech sil a pěkným výkonem jsme nedali soupeři žádnou šanci. V prvním poločasu skórovala Eliška Jiříková, poté se ze standardky prosadila pěknou střelou Bára Špatzová  po přihrávce Anety Rumanovské. Ve druhém poločasu z dorážky stanvovila konečné skóre Klára Sýkorová.

„Už jako tradičně jsme začali šatně, ale pak se náš výkon neustále lepšil. První zápas hodně ovlivnily chyby Olgy Říhové v bráně, ale v dalších dvou zápasech už nás naštěstí podržela. Přestože jsme se Žďárem prohráli docela vysokým rozdílem, měli jsme i nějaké šance na zvrat v utkání. S Meťákem se mi výkon líbil a se Soběslaví to byla naprostá fantazie. Zde holky předvedly své maximum. Jsem i rád, že další zkušenosti nabraly mladší hráčky. Tentokrát bych vyzdvihnul výkon Verči Císařové, Báry Špatzové i turnajové kapitánky Míši Škarydové,“ zhodnotil turnaj trenér Tomáš Rosecký.

Na domácím turnaji v neděli 11/12 v Ledči n/S  se v zápasech prostřídá všech 20 hráček, pokud budou mít čas. Po Vánocích do soutěže zasáhnou nové dívky, které zatím nemají registraci. 

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz