V Soběslavi juniorky nebodovaly

31.01.2017 13:46

V sobotu 21/1 odehrály juniorky turnaj v Soběslavi, kde se utkaly s vedoucím týmem tabulky Kutnou Horou a s třetím týmem Táborem. Přestože si herně nevedly vůbec špatně, výsledek obou zápasů byl bohužel stejný. Zatímco výsledek 0:9 s Kutnou Horou napovídá o průběhu utkání, další těsná porážka 3:4 s Táborem přišla po našem neplodném tlaku.

Sestava: Kautská – Kratochvílová, Sobotková, Doležalová, Bártová – Slavíková, Kukeňová, Franclová, Kapcová, Poláková, Kořánová a Kubátová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Kutná Hora 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Výsledek zápasu je jednoznačný, přestože průběh zápasu tomu úplně neodpovídá. V první třetině jsme měli o trochu více ze hry my, ale Kutnohoračky narozdíl od nás ze čtyř nebezpečných útoků dvakrát skórovaly. Ve druhé třetině se soupeřkám povedlo vsítit kvůli chybám při obsazování hráček jednoduché góly, zatímco my jsme se neustále trápili v koncovce. I proto se třetí třetina pak dohrávala takřka z povinnosti.

Sklo Bohemia Světlá n/S – 1. FBK Tábor 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Góly: 24:22 Kořánová (Slavíková), 31:56 Franclová (Poláková), 32:28 Kukeňová (Kapcová)

V tomto zápase holky předvedly výborný výkon, který ale nakonec body nepřinesl. V první třetině se hra odvíjela vyrovnaně, ale jediný gól vsítil Tábor. Leona Franclová nejprve po pěkné akci nastřelila tyčku, aby se z protiútoku prosadila v deváté minutě Anna Kolínová -  0:1. Ve druhé třetině přišel totální kolaps ve hře, kdy během dvou minut vstřelil Tábor pohodlně tři góly a zvýšil na 0:4. Poté došlo sice k zlepšení v naší mezihře, ale pořád jsme se nemohli prosadit gólově. V 30. minutě se to konečně povedlo Dáje Kořánové po skvostné přihrávce Nikči Slavíkové. Od této doby existoval na palubovce jediný tým, ale z mnoha šancí se nepodařilo holkám skórovat. Na začátku třetí třetiny jsme rychle snížili po brankách Leony Franclové a Kristýny Kukeňové na 3:4, avšak to bylo z naší strany bohužel vše. Další šance zůstaly nevyužity, Nikča Slavíková dvakrát nastřelila brankovou konstrukci, dále se neproměnily tři samostatné nájezdy na brankářku. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná power-play.

„Na tomto turnaji jsme sice nebodovali, ale předvedli jsme mnohem lepší výkon než minule. Jak jsem již psal v článku, výsledek s Kutnou Horou neodpovídá průběhu, neboť o tak výrazném rozdílu ve skóre rozhodla především produktivita. S proměňováním šancí jsme bohužel pohořeli i ve druhém zápasu proti Táboru, kdy jsme neproměnili neuvěřitelnou řadu příležitostí. Nutné je ocenit Terku Kautskou, která opět skvěle zastoupila v bráně naše obvyklé gólmanky. Další turnaj odehrajeme v neděli 12/2 v nedaleké Zruči n/S, kde budeme hájit páté místo v tabulce. Neboť oba dva soupeři, Žďár n/S a Soběslav, jsou v tabulce až za námi,“ sdělil trenér Tomáš Rosecký