Těžký turnaj starší žáci zvládli dobře

10.01.2017 14:51

Po Vánocích čekal na starší žáky nejtěžší turnaj v sezóně, navíc v domácí hale před kamarády a rodiči,  neboť museli sehrát hned tři utkání proti kvalitním týmům z popředí tabulky. Naštěstí se nemoci týmu vyhnuly obloukem a do boje jsme mohli vyslat dva gólmany a čtrnáct hráčů do pole. Turnaj začal vítězstvím nad lídrem tabulky FBC Orel Nové Město n/M 5:2, po dlouhé přestávce se kluci protrápili k výhře 5:3 nad rivalem z Havlíčkova Brodu, aby v závěrečném utkání po vyrovnaném průběhu podlehli 4:6 Bystřici nad Pernštejnem.

Sestava: Coufal, Kozák – Mašín, Kučírek, Boudník, Fišer – Tvrdík, Končel, Pavelka, Brzoň, Smejkal, Mendl, Kahoun, Hoke, Baloun, Hofman.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Orel Nové Město na Moravě 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 7. Tvrdík (Hofman), 14. Tvrdík (Pavelka), 15. Brzoň (Kučírek), 31. Baloun (Kučírek), 35. Hoke – 9. Hrouda (Humlíček), 26. Srnský (Lukeš)

Tento zápas předních týmů tabulky se hrál ve vysokém tempu a divákům se musel moc líbit. V první třetině měli více šancí hosté, ale na tabuli svítilo příznivé skóre 1:1. Do druhé třetiny výrazně lépe vstoupili domácí, když po pár sekundách se z úhlu prosadil milan Tvrdík a vzápětí dokonce v oslabení Luboš Brzoň. Po těchto dvou slepených gólech zvýšilo Nové Město obrátky a Světlou několikrát podržel gólman Matyáš Kozák. Bohužel osm sekund před koncem druhé třetiny hosté zdramatizovali vývoj utkání, když si Světlá špatně pohlídala standardku. Ve třetí třetině se hra již vyrovnala, zřejmě rozhodující gól nakonec vsítil benjamínek týmu Petr Baloun, jež vymetl nádhernou střelou šibenici. Pojistku na 5:2 pak ještě přidal Patrik Hoke.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SED Havlíčkův Brod 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)

Góly: 4. Baloun (Tvrdík), 14. Kučírek (Mašín), 23. Tvrdík (Mašín), 30. Mašín, 33. Tvrdík (Mašín) – 4. Strašík (Dvořák), 8. Venzhöfer (Beránek), 12. Lapeš (Strašík)

Do utkání lépe vstoupila zásluhou gólu Petra Balouna Světlá n/S, jenže pak se třikrát tečovanými střelami prosadil Havlíčkův Brod a otočil skóre na 1:3 po první třetině. Ve druhé třetině se povedlo Světlé vyrovnat a ve třetí třetině Mašín s Tvrdíkem rozhodli o utrápené výhře Světlé.

Sklo Bohemia Světlá n/S – ASK Bystřice n/P 4:6 (2:3, 2:1, 0:2)

Góly: 3. Pavelka (Tvrdík), 8. Mašín (Kučírek), 17. Kučírek, 26. Hoke (Hofman) – 2. Vejpustek (Švanda), 2. Čížek, 9. Dufek (Jílek), 16. Zeman (Polách), 31. Pečínka (Klusáková), 36. Polách (Klusáková)

Do třetího duelu na turnaji vstoupili domácí tragicky, neboť po devadesáti sekundách již prohrávali 0:2. Naštěstí se pak prosadili Pavelka s Mašínem a vyrovnali na průběžných 2:2. Bystřice si přesto opět vypracovala dvoubrankový náskok, který Světlá do konce druhé třetiny opět vyrovnala. Třetí třetina přinesla naprosto vyrovnaný průběh se šťastným koncem pro Bystřici. Vítězný gól padl při pětiminutovém oslabení domácích. Přes závěrečný tlak se vyrovnat nepodařilo, bystřický Polách navíc vsítil pojišťovací gól na 4:6.

„Tento náročný turnaj se třemi odehranými zápasy kluci skvěle odmakali. Nejlepší výkon předvedli hned proti Novému Městu. S Brodem to bylo doslova trápení, ale nakonec jsme cennou výhru vydřeli. Poslední utkání s Bystřicí n/P bylo velmi vyrovnané, ale z výhry se radovali hosté. Přesto musím tento turnaj hodnotit pozitivně, utkali jsme se s kvalitními týmy,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Po patnácti odehraných zápasech jsou žáci pořád ve hře o nejvyšší umístění v tabulce. S bilancí 10 výher, jedné remízy a čtyř porážek ztrácejí na první příčku Žďáru n/S jen čtyři body, Bystřice n/P je na druhé příčce o bod před Světlou a se třetím Novým Městem jsme horší jen o skóre. Další týmy už mají znatelný odstup. Další zápasy odehrají kluci 5/2 v SH Přibyslav, kde se utkají s domácí Přibyslaví a SK Jihlavou.