Starší žákyně zazářily na domácím turnaji

02.01.2017 21:31

V neděli 11. 12. pořádaly starší žákyně (ročníky 2002 až 2005) domácí turnaj v hale v Ledči n/S, kde na nás čekalo trio těžkých soupeřů z mnohem větších měst. Holky se jich ale nezalekly a dokázaly před početným publikem z řad rodičů a kamarádů porazit FBŠ Jihlavu, Meťák České Budějovice a Spartak Pelhřimov.

Sestava: Vančurová – Špatzová, Zikmundová, Kudrnová, Tlapáková – Urbanová, Zelingerová, Škarydová, Bezoušková, Císařová, Fialková, Sýkorová, Jiříková, Boudníková, Časarová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBŠ Jihlava 3:1 (0:1, 3:0)

Góly: Zelingerová (Boudníková), Jiříková (Boudníková), Zelingerová.

S nejtěžším soupeřem v sezóně se sice ujaly vedení Jihlavačky, ale soustavným tlakem dovedly holky zápas k zaslouženému vítězství.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 4:0 (2:0, 2:0)

Góly: Tlapáková (Zelingerová), Jiříková (Sýkorová), Tlapáková, Tlapáková (Zelingerová).

S Meťákem hrajeme běžně vyrovnaná utkání, ale tentokrát přišlo nečekaně jednoznačné vítězství. Střelecky zazářila především Lenka Tlapáková, neboť zaznamenala hattrick.

Sklo Bohemia Světlá n/S . Spartak Pelhřimov 3:1 (2:1, 1:0)

Góly: Škarydová (Vančurová), Císařová (Bezoušková), Tlapáková.

Do tohoto utkání jsme vstoupili s výraznou změnou, neboť naše úžasná gólmanka Natka Vančurová si přála vyzkoušet hru v poli. Proto si do brány klekla Lenka Zelingerová a hned v úvodu musela právě po chybě Natky lovit míček ze sítě. Naštěstí vzápětí Natka chybu napravila, když přihrála na vyrovnávací gól Míše Škarydové. Rozhodující branku vsítila po pěkné kombinaci s Natkou Bezouškovou skvěle hrající Verča Císařová. V druhém poločase jsme neproměnili několik obrovských šancí, klid přinesla až branka Lenky Tlapákové do prázdné brány v poslední minutě zápasu.

„Před domácím publikem se chtěly holky ukázat v co nejlepším světle, což se nakonec povedlo. Nejlepší výkony žákyně předvedly v druhé půlce zápasu proti FBŠ Jihlava a proti Českým Budějovicím. S Pelhřimovem jsme se trápili hlavně kvůli neproměňování příležitostí. Celkově musím za tento turnaj žákyně pochválit. V této soutěži by nemělo jít o výsledky, i když některé týmy k tomu přistupují jinak a objíždějí turnaje jen s malým počtem holek. Já měl před turnajem černou můru, neboť „hrozilo“, že nastoupí až dvacet hráček, které by si na turnaji moc nezahrály, když se zápas hraje jen 2x10 minut. Nakonec se jich několik před turnajem omluvilo a mohli jsme střídat pohodových čtrnáct dívek do pole. Po Vánocích si soutěž vyzkouší dalších šest nových holek, což bude asi znamenat zhoršení výsledků. Ale alespoň holky načerpají zkušenosti do dalších let. Dívky z ročníku 2002 se asi budou soustředit jen zápasy dorostenek“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Odvetné turnaje zahájíme v neděli 15. 1. v Pelhřimově, kde se opět utkáme s FBŠ Jihlava i Spartakem Pelhřimov a navíc ještě se Žďárem n/S.