Starší žáci Světlé n/S druzí na Vysočině

12.04.2017 14:13

Po základní části, kdy celkem 15 družstev starších žáků bylo rozděleno do dvou skupin, následoval finálový turnaj čtyř nejlepších mužstev. V Bystřici n/P se tedy v sobotu 8/4 představil y tyto týmy: PSKC Okříšky, Hippos Žďár n/S, Spartak Pelhřimov a Sklo Bohemia Světlá n/S, které se utkaly systémem každý s každým. Vítězné družstvo zároveň dostalo šanci se kvalifikovat na Mistrovství České republiky. Po úvodní smolné prohře s pozdějším vítězem se kluci skvěle pochlapili a dvěma výhrami si zajistili stříbrnou příčku.

Sestava: Matyáš Kozák, David Coufal – Adam Mašín, Martin Kučírek, Jakub Egart, Jan Hofman – Milan Tvrdík, Josef Smejkal, Martin Pavelka, Patrik Hoke, Adam Böhm, Petr Baloun, Luboš Brzoň, Tomáš Končel, Matouš Mendl.  V sezóně dále nastupovali: Pavel Boudník, Matyas Fišer, Josef Kahoun.

Sklo Bohemia Světlá n/S – PSKC Okříšky 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

8:30 Smejkal – 12:25 Kuchyňa (Hons), 18:49 Hons (Kuchyňa), 25:25 Kotačková (Hons)

S největším favoritem turnaje jsme odehráli výborný zápas, bohužel se smolným výsledkem. První třetina se hrála docela opatrně, ale první gól úžasně ze vzduchu trefil Pepa Smejkal. V druhé třetině se dvakrát zblízka po pěkné kombinaci prosadily Okříšky zásluhou jejich dvou nejlepších hráčů – Honse a Kuchyni. Ve třetí třetině jsme šli za vyrovnáním, nastřelili jsme dokonce i tyčku. Z několika dalších šancí jsme gól nevsítili, zatímco soupeř po brejku Nelou Kotačkovou zvýšil na 1:3.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

4:05 Kučírek, 7:37 Böhm, 9:59 Egart (Tvrdík), 19:46 Böhm, 20:09 Pavelka (Tvrdík), 29:52 Böhm – 0:16 Seknička (Hrubý), 4:47 Svatoň (Hromádka), 17:46 Rous (Kudláček)

Souboje se Žďárem jsou vždy velmi vyrovnané, a tento duel nebyl výjimkou. Úvod zápasu se nám vůbec nepovedl, neboť hned v první minutě jsme po nedůrazu v obraně inkasovali. Naštěstí to kluky nepoznamenalo a do první přestávky jsme se ujali vedení 3:2. Ve druhé třetině pak Rous vyrovnal na 3:3. O osudu zápasu rozhodla chyba Ždáru v rozehrávce těsně před koncem druhé třetiny, kterou potrestal Adam Böhm. A navíc hned po změně stran předvedli úžasnou útočnou akci Milana Tvrdík a přesně zakončující Martin Pavelka – 5:3. Poté se sice Žďár snažil s výsledkem něco udělat, ale v cestě za góly jim stál gólman Matyáš Kozák. Jako správný kapitán pak na konečných 6:3 do prázdné brány upravil Adam Böhm, čímž dovršil i hattrick.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Spartak Pelhřimov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

5:47 Mašín, 5:52 Böhm (Smejkal), 15:30 Tvrdík (Egart) – 8:25 Smejkal (Mynařík), 20:48 Zajíček (Smejkal)

S pro nás neznámým týmem jsme vstoupili do utkání lépe, v šesté minutě přišly zasloužené dva rychlé góly v síti jinak skvěle chytajícího pelhřimovského brankáře. Na to Pelhřimov v první třetině stačil zareagovat brankou na 1:2. Ve druhé třetině se povedlo navýšit skóre na 3:1 Milanu Tvrdíkovi, což se ukázalo jako velmi důležité. Zbytek zápasu se hrál ve vysokém tempu, obzvlášť když hned na začátku třetí třetiny snížil na rozdíl jediného gólu pelhřimovský Zajíček. Naštěstí i zásluhou našeho mladého brankáře Davida Coufala obrana nepovolila vstřelit Pelhřimovu další branku, takže jsme se mohli radovat z dalšího vítězství.

JAKÁ BYLA SEZÓNA?

„Letošní sezóna v podání kluků je neuvěřitelná. Po vítězství dorostu v Lize Vysočiny přišel podobný úspěch. V minulých dvou letech jsme skončili ve starších žácích vždy těsně za postupem do finálové čtyřky, ale letos jsme si to pořádně užili. Už jenom postoupit z naší velmi vyrovnané skupiny B byl úspěch, takže celkové druhé místo z patnácti družstev celé Vysočiny je až takový malý zázrak. A to jsme ještě vítězi z Okříšek velmi zatápěli. Mám radost z toho, že do sezóny se zapojilo i mnoho nových kluků, kteří letos odehráli svou první závodní sezónu a vedli si velmi dobře. V brance nás vždy skvěle podrželi gólmani Matyáš Kozák a David Coufal. Hlavními tahouny týmu se stali Adam Mašín, Martin Kučírek a Adam Böhm, který se naštěstí včas vrátil do týmu po prodělané nemoci. Již letos se ukázalo, že pro příští rok budou těmi klíčovými hráči Martin Pavelka, Josef Smejkal a Milan Tvrdík. Na tomto výrazném úspěchu se podílely i začínající trenérky Ivana Kohoutová a Kateřina Poláková, které by si měly vzít na starost tuto kategorii v příštím roce. Dále mi jako vedoucí družstva několikrát pomohla Lenka Boudníková. Po celou sezónu jsem nemusel s kluky řešit žádné větší problémy, proto i závěrečná oslava stříbra na bowlingu proběhla jen a jen v radostném duchu. Ale asi úplně nejvíc si cením toho, jak zvládáme se vyrovnat mnohem větším oddílům s dlouhou tradicí a lepším zázemím,“ spokojeně zhodnotil sezónu starších žáků hlavní trenér Tomáš Rosecký.