Sportovec roku 2017

31.01.2018 14:12

25. ledna se konalo vyhlášení nejlepších sportovců města Světlá nad Sázavou za rok 2017. I náš florbalový oddíl měl několik želízek v ohni. A my si je všechny nyní představíme. Čestným hostem celého večera v kinosále ve Světlé nad Sázavou byl mistr Evropy ve fotbalu Antonín Panenka. 

Prvním oceněným byl kapitán družstva mužů Petr Trtík a to v kategorii jednotlivci dospělí. Petr Trtík v sezóně 2016/2017 patřil k nejlepším hráčům našich mužů. Celkově zaznamenal 33 kanadských bodů za 21 gólů a 12 asistencí. I na podzim dokazuje, že formu si udržel. Je opět nejproduktivnějším hráčem. Ve 12 zápasech vstřelil 15 branek a svým spoluhráčům navíc osmkrát nahrál. Naši muži v tomto roce (nebo spíše v této sezóně) hrají opravdu výborně. Dokázali využít dobrých ročníků juniorských hráčů, kteří doplnili kádr a v tabulce se drží na předních příčkách. A Petr se pod tím také podepsal velmi silným písmem. Snad mu tato fazóna vydrží i nadále. 

 

U mužů častečně i zůstaneme. Pokračujeme totiž kategorií trenér. V ní bodoval Jiří Moravec - trenér dorostenců a juniorů. V minulé sezóně se mu, společně s druhým trenérem Tomášem Roseckým, povedl s týmem dorostenců neskutečný výsledek. Naši kluci totiž během celé sezóny Ligy Vysočiny neprohráli ani zápas a ve 21 zápasech dokazovali to, že jsou opravdu nejlepší. Následná baráž o 1. ligu se ale nepovedla a kluci dvakrát prohráli s Milevskem. Jiří Moravec postavil na tomto týmu letošní tým juniorů. A ten si vede také výborně. Průběžně zatím vede tabulku Ligy juniorů Vysočiny a mezi nejlepší hráče soutěže patří jeho svěřenci Holoubek, Krátký nebo Kváš. Jirka se také dál věnuje tréninku dorostenců a i oni jsou na tom v tabulce velmi dobře.

Nyní dáme poprvé slovo dívkám. V kategorii Jednotlivcí mládež byla totiž oceněná Natálie Vančurová. Brankářka světelských žákyň a dorostenek podávala výborné výkony. Těmi si velmi silně řekla o nominaci do krajského výběru Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. Jako jednička navíc vychytala čtvrté místo pro Kraj Vysočina na Olympiádě dětí a mládeže v Brně. Zpět ale k našemu oddílu. Natálka chytala v loňské sezóně za žákyně a také za dorostenky. A právě ve starším týmu kryla záda Adéle Sadílkové a podepsala se tak pod 7. místem na MČR. Na podzim zatím chytá jako jednička v týmu dorostenek a i díky Natálii se dorostenky drží na předních příčkách tabulky. Natálka se navíc věnuje také trénování žákyň

A u brankářů ještě zůstaneme. Druhým oceněným v kategorii jednotlivců mládež byl totiž Tomáš Hlava. Tomáš v minulé sezóně chytal jako jednička v týmu dorostenců. Podepsal se pod 19 výher a dokonce si připsal i 3 asistence. Navíc v roce 2017 reprezentoval také v dresu výběru Kraje Vysočina. Letos se Tomáš přesunul do kategorie juniorů a opět chytá výborně. Juniorům pomohl svými výkony k 9 výhrám z 11 zápasů. Navíc už své zkušenosti sbírá i v soutěži mužů, kde také několikrát již zasáhnul do hry. 

Své oceněné jsme měli také v kategorii sportovních kolektivů. Svou chvilku slávy si totiž užily naše ženy. V sezóně 2016/2017 obsadily naše ženy v 2. lize žen stříbrnou příčku za 14 výher a 7 porážek. I v letošní sezóně se ženám daří. V tabulce drží 2. místo a zatím vyhrály 9 zápasů z 12. Za tým žen v roce 2017 nastoupily tyto dívky: Barbora Sadílková, Barbora Zahradníčková, Renata Kohoutová, Ivana Kohoutová, Nikola Provazníková, Zuzana Chládová, Eva Tichá, Aneta Tichá, Martina Prášková, Zdena Kolářová, Mirka Bártová, Kateřina Poláková, Nikola Slavíková, Kristýna Kukeňová, Adéla Sadílková, Leona Franclová, Andrea Doležalová a Kateřina Bártová. 

Za všechny oceněné moc děkujeme komisi sportu za to, že si všimla toho, jak šikovné sportovce máme. Doufáme, že nám budou dělat radost i nadále. 

Fotografie z oceňování si můžete prohlédnout na Facebooku a na Flickru: https://www.flickr.com/photos/153063816@N03/albums/72157663210132977

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz