Shrnutí – Liga Třešť

11.02.2018 13:39

V neděli 4. února 2018 jsme vyjeli do Třeště, kde nás čekaly další 2 zápasy sezony. Soupeři nám byli týmy z Jihlavy – Sabots a tým Salamandra Apoly.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Sabots Jihlava (pro mě asi nejlepší tým celé soutěže, i když to dle postavení tabulky nevypadá). Tohoto soupeře jsme zatím nebyli schopni porazit ani v jednom doposud hraném vzájemném zápase a bohužel se nám to nepodařilo ani tentokrát. I přes herně vyrovnané první 2 třetiny, kdy jsme byli soupeři opravdu vyrovnaným soupeřem – o čemž svědčilo i skore po dvou třetinách (2:3 pro Saboty), jsme nedokázali nepříznivý stav otočit a naopak jsme „vyhořeli“ v poslední třetině, kdy soupeř přidal dalších 5 branek a zápas tak skončil konečným výsledkem 2:8 v náš neprospěch.

Do druhého zápasu jsme šli jako mírný favorit (dle tabulkového postavení), nicméně jak se říká, každý zápas je jiný a nikdy soupeře nemůžete podcenit. Navíc nám odjel Petr Trtík (leader našeho kanadského bodování). Po první třetině, která byla herně vyrovnaná, jsme prohrávali 1:2 ale věděli jsme, že jsme schopni zápas otočit v náš prospěch, což se nám také ve zbývajících dvou částech podařilo! Celkem 4 dalšími brankami, o které se postarali David Kváš, Jára Krátký a Michal Dřínovský jsme především výbornou týmovou hrou a bojovností dokázali zápas otočit, vyhrát a získat tak další 3 body do tabulky.

Opět bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům, především za dobře „odmakaný“ a odbojovaný druhý zápas, kde jsme získali další 3 body a upevnili si tak 6. místo v tabulce (historicky nejlepší umístění v soutěži za dosavadní působení našeho mužstva v lize).

Další zápasy nás čekají na začátku března, kde jedeme do Třebíče, kde se utkáme s celky z Třebíče (Snipers Třebíč „C“) a z Nového Města na Moravě (Fbc Orel Nové Město na Moravě). Věřím, že budeme schopni získat další body a popereme se o ještě lepší umístění v tabulce!