Šestibodový výlet do Bystřice

29.10.2017 17:07

Už v 6:15 vyrazili žáci na letošní druhý turnaj. V daleké hale v Bystřici nad Pernštejnem na ně čekaly dva zápasy. Proti a domácí Bystřici a Novému Městu.

ASK Bystřice n. P. - Světlá nad Sázavou 3:4

Sestava: Coufal - Hofman, Mendl P., Mendl M., Kahoun – Pavelka, Smejkal, Zlata, Končel, Tvrdík, Baloun

Branky a asistence: 1. třetina – 3:37 Tvrdík (Baloun) 2. třetina – 9:23 Smejkal (Pavelka) 3. třetina – 4:46 Kahoun (Končel), 11:13 Pavelka

Do zápasu žáci vstoupili výborně, když se hned ve čtvrté minutě trefil Milan Tvrdík. Paradoxně od té doby až do konce druhé třetiny byli naši žáci na hřišti horším týmem. Těsně před koncem první třetiny Bystřice vyrovnala a podobně vstoupila i do druhé třetiny. Pepovi Smejkalovi se podařilo krásnou ranou z první vyrovnat. Bystřice se však ještě do konce druhé třetiny stihla dostat do vedení. Do třetí třetiny se tým vyhecoval a začal poctivěji pracovat do obrany a lépe bystřické rozebírali, což začalo působit týmu Bystřice problémy. Po druhé přestávce kluci nastoupili v pozměněné sestavě a nakonec se změny vyplatily. Pepa Kahoun se proměnil s Martinem Pavelkou. Pepovi stačily pouhé 4 minuty a 46 sekund v útoku na vstřelení gólu a Martin dvě minuty před koncem umístěnou střelou od půlky zápas rozhodl.

Světlá nad Sázavou – Fbc Orel Nové Město na Moravě 9:4

Sestava: Coufal (Kopecký) – Hofman, Mendl P., Mendl M., Pavelka – Kahoun, Smejkal, Zlata, Končel, Tvrdík, Baloun

Branky a asistence: 1. třetina – 2:54 Tvrdík, 8:34 Smejkal 2. třetina – 8:49 Tvrdík (Pavelka) 3. třetina – 6:47 Tvrdík (Končel), 7:47 Smejkal (Baloun), 9:39 Končel (Smejkal), 10:20 Tvrdík, 12:18 Tvrdík (Baloun), 12:59 Smejkal (Končel)

Kluci, proti soupeři, který hrál v osmi, začali od prvního hvizdu diktovat tempo. Za tři minuty je dostal do vedení Milan Tvrdík, a o chvíli později skóroval ještě Pepa Smejkal. Oba tím začali své střelecké hody. Ve druhé třetině se podařilo Novému městu snížit a to hned dvakrát. Kluci však proti značně unavenému soupeři ukázali sílu ve třetí třetině, když se jim podařilo vstřelit hned šest gólů. Po spoustě neproměněných šancí se trefil i Tomáš Končel. Gól vstřelil i Petr Baloun, při kterém došlo k chybě v zápisu. Dva góly v závěrečné části vstřelil Milan Tvrdík. V poslední sekundě zápasu dovršil svůj hattrick Pepa Smejkal.

Komentář trenérky Polákové: "V prvních dvou třetinách zápasu proti Bystřici byli kluci myšlenkami ještě v posteli a na výkonu to bylo vidět. Třetí třetinu odmakali a začali poctivě bránit. Nakonec se nám podařilo zápas otočit i s trochou štěstí, ale důležitá je výhra. I ve druhém zápase kluci měli silnou třetí třetinu, když vstřelili šest gólů. Díky unavenému soupeři kluci lehce kombinovali a bylo to pak i vidět na akcích ze kterých padaly góly. Škoda je že se zápas nedostal do většího tempa. Přínosem je i to že se dvěma klukům podařilo vstřelit hattrick. Stejně jako po předchozím turnaji však musím říct, že stále máme rezervy a v tréninku máme na čem pracovat."

Fotografie z turnaje najdete na Flickru a na Facebooku.