Sbírání zkušeností žákyň pokračuje zdárně

24.01.2017 14:58

Na družstvo starších žákyň čekal další turnaj v hale SK Jihlava v neděli 22/1, kde jsme se utkali s SK Jihlava, FBŠ Jihlava a se Soběslaví. Tentokrát kádr čítal 14 jmen, z toho hned devět hráček by mohlo hrát ještě za mladší žákyně. Navíc premiéru v brance absolvovala Denisa Horálková. Ze zkušenějších hráček jely jako výpomoc pouze Bára Špatzová a Aneta Rumanovská, proto se nedaly čekat žádné výsledkové zázraky. A tak výhra nad SK Jihlavou byla milým překvapením turnaje.

Sestava: Horálková – Špatzová, Zikmundová, Rumanovská, Řezníková – Bezoušková, Císařová, Chmelová, Kotěrová, Cihlářová, Sýkorová, Fišerová, Beránková, Pavlíčková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Jihlava 2:1

Góly: Bezoušková (Chmelová), Bezoušková (Císařová)

Proti nám sice nastoupily holky až o dvě hlavy vyšší, ale přesto se hra odvíjela vyrovnaně. Vedení jsme se ujali po pěkném gólu Natky Bezouškové, která chladnokrevně forsbergovským zakončením proměnila samostatný únik. Jihlava pak po rychlém útoku srovnala, ale výhru našemu týmu zajistila Natka Bezoušková úspěšnou dorážkou po akci Verči Císařové.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBŠ Jihlava 0:4

V tomto zápase se nám povedl jen první poločas, který skončil bez branek. Po přestávce se mnohem zkušenější tým začal prosazovat, když jsme špatně obsazovali soupeřky. Při jedné z šancí byla faulována Verča Fišerová, leč Bára Špatzová bohužel trestné střílení neproměnila.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Soběslav 1:5

Výsledek hovoří jasně, i když průběh hry byl docela vyrovnaný, obě družstva předvedla ofenzivní výkon se spoustu střel. Šanci na dobrý výsledek nám sebraly podobné chyby jako v minulém zápase, když jsme nedostatečně obsazovaly protihráčky před brankou a dívky ze Soběslavi střílely příliš jednoduché góly. Čestný úspěch zaznamenala Klára Cihlářová.

„Tentokrát odjel do Jihlavy ještě méně zkušený tým  než minule do Pelhřimova. Herně se holky hodně snažily, s přístupem ke hře jsem byl velmi spokojen. Bohužel jsme spoustu gólů soupeřkám věnovali kvůli svým chybám. Ale věřím, že postupným sbíráním zkušeností se tyto chyby eliminují a bude pro soupeřky mnohem těžší nás porazit. Je opravdu skvělé, kolik nových holek se hlásí na florbal. Co by za to v jiných oddílech dali.V tomto věku nejsou výsledky to nejdůležitější,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Další turnaj odehrajeme v sobotu 4/2 v Českých Budějovicích, kde se utkáme s SK Jihlava, se Soběslaví a domácím Meťákem České Budějovice. Sestava se trochu obmění kvůli lyžařskému výcviku ZŠ Lánecká, ale i tak by se měly zapojit další tři nové dívky. 

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz