Rozhovor s Kačkou Moravcovou!

21.01.2018 13:31

Na webu FBC Kutná Hora se objevil rozhovor s naší novou posilou juniorek - útočnicí Kačkou Moravcovou. Rozhovor jsme si vypůjčili, abychom Vám naší novou posilu představili. Originál rozhovoru najdete na https://fbckutnahora.cz/newies/346

Kateřina Moravcová, cílevědomá, zodpovědná hráčka, která nevypustí jediný trénink, či zápas a vždy maká naplno. V minulé sezóně odehrála šikovná florbalistka v dresu Kutné Hory přes 60 zápasů a nasbírala 60 bodů. V aktuální sezóně stihla za dorostence odehrát devět utkání s bilancí tří branek a tří přihrávek.

Ahoj Káťo, od kolika let hraješ florbal a co pro Tebe tento sport znamená?

Ahoj, florbal hraji za Kutnou Horu zhruba dva a půl roku. Věnovala jsem se mu však už dříve. Chodila jsem si s kamarády zahrát na hřiště a také jsme se zúčastnili nemálo turnajů. Řekla bych, že pro mě znamená docela dost. Zahrnuje většinu mého volného času a je to sport, který mě baví a dělám ho ráda.

Aktuálně hostuješ ve Světlé nad Sázavou. Co bylo příčinou tvého přesunu do města na Vysočině?

Jedním z důvodů bylo to, že se na začátku září rozpadly dorostenky a nás zbylo asi jen pět holek. Trenéři „postaršili“ do žen pouze tři s tím, že jich víc nelze. Mezi vybranými jsem nebyla. Následně mi bylo nabídnuto hostování v Benešově nebo ve Světlé nad Sázavou. Já se nerozhodla ani pro jedno a využila jsem možnosti hrát za kutnohorské dorostence, což byla super volba, protože mě to bavilo a naučila jsem se jinému hernímu pojetí. Před Vánocemi mi trenér dorostenců, Adam Rowe, nabídl hostování podruhé, ale pouze ve Světlé n/S. To už jsem za sebou nějaké turnaje s klukama měla, tak jsem si řekla, že to pro mě bude nová zkušenost a alespoň si prodloužím sezónu.

Už jsi za Světlou n/S stihla odehrát tři zápasy. Jak se ti líbí v novém působiště?

S novým kolektivem jsem zatím spokojená. Holky jsou milé, ale myslím, že to ještě nemůžu dostatečně ohodnotit po tak krátké době. Každopádně je příjemné po dlouhé době opět hrát ligové turnaje s holkami.

Devět zápasů v regionální lize dorostenců, tři zápasy ve druhé lize juniorek. Porovnej obě soutěže, i když se jedná o rozdílné soutěže holek a kluků...

Tak, rozdílů je mnoho, a to nejen v tom, že se jedná o soutěže holek a kluků. Zápasy s dorostem byly v porovnání náročnější. Hra byla rychlejší a na vše bylo méně času. Tím nechci shazovat juniorky, ale ženský a mužský florbal bude vždy rozdílný. První zápas s juniorkami byl jeden z těch lehčích, jelikož jsme narazily na soupeře figurujícího na spodu tabulky. Měla jsem možnost se s holkami rychleji sehrát a zvyknout si na jejich styl hry. Co se týče dorostenecké ligy, tak jsem moc ráda, že mi Adam Rowe umožnil se jí účastnit a chtěla bych mu tím poděkovat, protože to je skvělý trenér a myslím, že by takových jako je on mělo být více. S holkami ze Světlé mě čeká ještě několik dalších turnajů, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet a jak hostování budu hodnotit po konci sezóny.

Jaké jsou tvé cíle do budoucna?

O tom jsem zatím moc nepřemýšlela, ale určitě bych chtěla sbírat nové zkušenosti a stále se každým tréninkem zlepšovat. Rozhodně nemám v plánu měnit sport nebo dokonce přestat hrát. Jen bych si přála, aby byl o tento sport v Kutné Hoře větší zájem ze strany dívek, jelikož je jich v oddíle mezi jednotlivými kategoriemi nedostatek.

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz