Předsezónní příprava dívčí části florbalového oddílu

18.09.2017 14:41

Florbalový oddíl do sezóny 2017/2018 přihlásil devět družstev – muži, junioři, dorostenci, starší žáci, ženy, juniorky, dorostenky a dvě družstva starších žákyň (Lvice a Tygřice).

Na sezónu jsme se připravovali především na letní ploše zimního stadionu ve Světlé n/S, na začátku prázdnin se 20 dětí zúčastnilo florbalového tábora v Želivě ve spolupráci s SVČ Ledeč n/S a na konci prázdnin absolvovalo 17 dorostenek a juniorek soustředění v Mladé Boleslavi.

Družstvo žen loni obsadilo druhou příčku a pokud se povede vyřešit problém s úzkým kádrem, klidně mohou znovu atakovat podobné umístění. Jejich soupeřkami budou SK Jihlava B – Žďár n/S, FA České Budějovice, Sokol Písek, Štíři České Budějovice, Jindřichův Hradec, Týn nad Vltavou, Spartak Pelhřimov a Centropen Dačice.

Velká neznámá čeká na tým juniorek, neboť sílu soupeřek nelze v této chvíli odhadnout. Čekají nás noví protivníci, pouze s Benešovem jsme se utkali vloni. Dalšími soupeři jsou: Štírky České Budějovice, Florbal Benešov, Královské Vinohrady Praha, Vosy Praha, Sparta Praha, Panthers Praha, Black Angels Praha, Kanonýři Kladno, Chodov u Karlových Varů a Slavia Plzeň. Na holky čeká i náročné cestování, dvakrát hrajeme v Českých Budějovicích, jednou v Benešově a hned pětkrát v Praze.

Dorostenky čeká náročná sezóna, kdy po odchodu několika holek do juniorek se do hry musí zapojit i několik úplně nových hráček. Proto obhájit loňský obrovský úspěch, kdy se postoupilo na Mistrovství ČR, bude nesmírně těžké. V Lize dorostenek Vysočiny a Jihočeského kraje se střetneme s Sk Jihlava, FBŠ Jihlava, Žďár n/S, FBK Tábor, Sokol Písek, Soběslav, Štíři České Budějovice, Meťák České Budějovice a Slavoj Temelín.

Velký příliv mladých hráček vyústil v přihlášení dvou družstev (Lvice a Tygřice) do Ligy žákyň. Zde bude cílem naučit holky hrát florbal tak, aby ty nejšikovnější mohly nastupovat i o kategorii výš. Na turnajích se budeme potkávat s týmy: SK Jihlava, SK Meťák České Budějovice, JeMoBu (Jemnice a Moravské Budějovice) a Spartak Pelhřimov.

Program jednotlivých družstev, statistiky hráčů, tabulky soutěží i další věci naleznete na  https://www.ceskyflorbal.cz/oddil/sklo-bohemia-svetla-ns. Do oddílu přijímáme nové holky a kluky i během sezóny. V případě zájmu neváhejte kontaktovat trenéra oddílu (Rosecký Tomáš tel: 605 723 607).

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz