Omlazené družstvo starších žákyň zabojovalo

01.03.2017 15:18

Na turnaj do nedalekého Žďáru n/S vyjelo velmi mladé družstvo, které tvořilo věkem hned sedm mladších žákyň. Z ročníku 2002 obětavě jely pomoci i po sobotním turnaji dorostenek Lenka Tlapáková a Eliška Jiříková. Úspěšnou premiéru v obraně si odbyla Míša Hořejšová, v bráně teprve podruhé nastoupila Denisa Horálková. Přes tyto okolnosti holky zvládly porazit 3:0 SK Jihlavu i 2:0 Pelhřimov, prohrály jen s domácím Žďárem 1:6.

Sestava: Horálková – Zikmundová, Fišerová, Sýkorová, Hořejšová – Tlapáková, Cihlářová, Jiříková, Urbanová, Beránková, Fialková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Jihlava 3:0 (0:0)

Góly: Tlapáková (Jiříková), Urbanová, Cihlářová (Jiříková)

V prvním poločase měla více ze hry Jihlava, když dokázala využít fyzických předpokladů. Naštěstí jsme v úvodu zápasu neinkasovali a po změně stran jako první skórovala kapitánka Lenka Tlapáková po pěkné nahrávce Elišky Jiříkové. Poté jsme dali šťastný druhý gól, když při napadání soupeřek jihlavská obránkyně nastřelila Káju Urbanovou tak šikovně, že míček skončil v brance – 2:0. Na konečných 3:0 ještě upravila Klára Cihlářová po další asistenci Elišky Jiříkové-.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S 1:6 (0:3)

Gól: Cihlářová (Tlapáková)

Tento zápas, i vzhledem k naší omlazené sestavě, měl jednoznačného favorita v domácím týmu., což se nakonec vyplnilo. Žďár spoléhá na tři hráčky, jež zároveň hrají i za kluky, a ty svými kvalitními střelami rozhodly o výsledku utkání. Ve druhé půli se výkon našich holek zlepšil, dokonce jsme vsítili i gól zásluhou Kláry Cihlářové, která dorazila střelu Lenky Tlapákové.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Pelhřimov 2:0 (2:0)

Góly: Tlapáková (Jiříková), Cihlářová

S Pelhřimovem jsme doposud všechny zápasy vyhráli, takže si na něj holky opět věřily. Ale tentokrát to bylo ubojované vítězství, neboť i Pelhřimov měl několik šancí. Naštěstí pro nás zápas rozhodla souhra Elišky Jiříkové s Lenkou Tlapákovou a vlastní gól soupeře, když Klára Cihlářová s přispěním pelhřimovské obránkyně vsítila druhou branku.

„Vzhledem k jarním prázdninám i nemocem ještě v týdnu před turnajem hrozilo, že do Žďáru odjede jen šest holek. Takže nakonec jsem byl moc rád, že jsme mohli v neděli hrát na dvě pětky. Především musím ocenit Lenku Tlapákovou a Elišku Jiříkovou, které jely hrát i po náročném sobotním turnaji dorostenek v Českých Budějovicích. Přestože jim během turnaje ubývaly síly, velmi mladším a nezkušeným spoluhráčkám pomohly. Teprve druhý turnaj odchytala Denisa Horálková (ročník 2005), která několikrát podržela tým skvělými zákroky. Vysoká porážka se Ždárem vůbec nevadí, alespoň si naše nové holky vyzkoušely, jak hrát proti mnohem kvalitnějšímu družstvu. Výhry nad SK Jihlavou i Pelhřimovem mě moc potěšily, stejně tak i zlepšující se výkony nových holek,“ zhodnotil turnaj trenér Tomáš Rosecký.

Další turnaj odehrajeme 5/3 v Soběslavi, kam pojedou nejspíše opět naše mladší žákyně.

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz