Na domácím turnaji juniorky bodovaly napůl

02.01.2017 21:30

V sobotu 17. prosince začala odvetná část první ligy juniorek, skupiny B turnajem v Ledči n/S, který jsme pořádali. Hráčkám se dařilo stejně jako po celý průběh soutěže, kdy nejdříve přišla výhra nad Soběslaví a poté další smolná o gól s Benešovem.

Sestava: Titzová, Sadílková – Kolouchová, Kratochvílová, Doležalová, Kautská – Kapcová, Kukeňová, Franclová, Tlustá, Slavíková, Kořánová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Banes Soběslav 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 12. Kukeňová (Franclová), 13. Kapcová (Tlustá), 18. Kapcová, 31. Franclová (Kukeňová), 37. Kukeňová (Franclová), 44. Kapcová (Slavíková) – 29. Mandíková (Břízová), 44. Vránková.

Do tohoto utkání jsme vstupovali jako favorité, neboť Soběslav zatím, i přes zlepšené výkony, nezískala v soutěži ani bod. Naštěstí jsme roli favorita dokázali potvrdit a již potřetí porazit tohoto soupeře z jižních Čech. O výsledku utkání rozhodla pětiminutovka na přelomu první a druhé třetiny, kdy jsme vsítili tři branky. V zápase se bodově vedlo především trojici dívek původem ze ZŠ Komenského Světlá n/S – Kristýně Kukeňové, Leoně Franclové a Kláře Kapcové, neboť zaznamenaly tři kanadské body.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Florbal Benešov 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Góly: 12. Kapcová (Tlustá), 13. Kořánová (Slavíková), 22. Kukeňová, 34. Slavíková (Kukeňová) – 13. A. Hašková (M. Hašková), 19. Krčilová (M. Hašková), 22. Krčilová (M. Hašková), 30. Krčilová (M. Hašková), 37. Fischerová.

S druhým týmem tabulky předvedly holky výborný výkon,byli jsme více než vyrovnaným soupeřem. Od začátku se hrál florbal ve vysokém tempu a jako první se prosadila Klára Kapcová a vzápětí i Dája Kořánová. Bohužel do konce třetiny jsme si po nešťastném odkopu míčku vstřelili vlastní gól, což soupeřky nabudilo k větší ofenzivě a na začátku druhé třetiny obrátily skóre v jejich prospěch. Naštěstí svým důrazem v půlce zápasu vyrovnala Kikina Kukeňová na 3:3 a opět jsme měli více ze hry. A pak se začaly na konci druhé třetiny na palubovce dít věci. Podobně jako při minulém zápase s Benešovem, kdy nedohrály kvůli zraněním naše dvě hráčky, se soupeř uchýlil k tvrdé, až zákeřné hře. Během chvilky nám vyřadily tři hráčky, naštěstí po ošetření se i přes bolest vrátila zpátky Terka Kolouchová i Kikča Kukeňová. Ale pro Terku Kautskou zápas skončil na konci druhé třetiny. Navíc jsme dostali zbytečný gól po chybě při založení útoku pouhých osm sekund do konce třetiny. Třetí třetina přinesla skvělý zážitek, nebo´t potlučená sestava se vzepjala k odporu, Nikča Slavíková dokonce vyrovnala. Avšak kalich hořkosti jsme vypili v 37. minutě, kdy neobsazená Fischerová vstřelila vítězný gól. Do konce utkání měla obě mužstva několik šancí, my nastřelili dvakrát tyčku. Bohužel k úspěchu přes obrovský tlak nevedla ani přesilovka v závěru.

„První zápas skvěle odkoučovala v roli hrajícího trenéra kapitánka Terka Kolouchová, neboť jsem byl na turnaji se staršími žáky. Druhý zápas se musel divákům líbit, přestože skončil těsnou porážkou. Soupeř z Benešova nepatří pro holky k oblíbeným týmům, jejich zákroky při hře i slovní výlevy těžko získají sympatie. Sice si myslí, jak hrají čistě, ale fauly na koleno a sekera přes ruce příliš o čistotě nesvědčí. Již třikrát jsme s nimi prohráli o jeden gól, tak věřím, že v posledním vzájemném zápase jim vše vrátíme. Pokud to přežijeme,“ s trochou nadsázky zhodnotil duel trenér Tomáš Rosecký.

V tabulce nám patří páté místo se ziskem 13 bodů. Bohužel nás neustále limituje relativně úzký kádr, jen v Ledči chyběly z rozličných důvodů čtyři hráčky, a to se zatím projevuje při těsných porážkách. Navíc v lednu nám možná budou chybět obě gólmanky, takže zatím netuším, kdo vlastně bude chytat!! Příští turnaj odehrajeme 14. 1. v Sezimově Ústí se Žďárem n/S a s Týnem n/V.