Muži získali pouze bod za remízu

26.11.2018 19:01

24. listopadu se ve sportovní hale v Třešti konal další turnaj Ligy Vysočiny mužů. Turnaje se účastnil také tým Světlé. Bohužel však zpět do města sklářů přivezl pouze jeden bod za remízu.

Sk JeMoBu - Sklo Bohemia Světlá n/S 8:5 (3:2, 3:2, 2:1)

Naši muži odjeli na turnaj v okleštené sestavě - bohužel bez juniorů, kteří měli sami domácí turnaj v Ledči nad Sázavou. Sestava tedy byla následující: Černohlávek Tomáš - Blaho Michal, Dřínovský Michal, Moutelík Pavel, Dušek Jan, Košut Michal, Trtík Petr a Procházka Rostislav.

Ve třetí minutě zápasu proti JeMoBu šla Světlá do vedení – trefil se Michal Blaho. Jeho asistent Michal Košut v páté minutě zvyšoval na 2:0 a ,mohlo se zdát, že malý počet hráčů v našem týmu nebude znamenat problémy. Do konce první třetiny byl ale po třech gólech JeMoBu byla otočka na světě. Začátek druhé třtiny napověděl, že naši muži nedají svou kůži zadarmo. Na 3:3 srovnal Petr Trtík a na 4:3 z našeho pohledu zvýšil po další půl minutě Michal Blaho. Přestřelka ale pokračovala, a druhá třetina končila za stavu 6:4 pro JeMoBu.

Třetí třetina již byla pro světelské těžká. Ve čtvrtvé minutě byl vyloučen Rosťa Procházka. JeMoBu ale přesilovku nevyužilo – na 7:4 zvýšilo až ve 39. Minutě, dvě minuty poté dokonce na 8:4. Na rozdíl od JeMoBu ale světlá dokázala využít svou přesilovku ve 43. Minutě, kdy gól na 5:8 vstřelil Michal Košut.

branky: 9. Jiří Kandl, 11. Tomáš Schwarz, 12. David Taflíř, 25. Jiří Kandl, 26. Tadeáš Andrejkovič, 29. Josef Veverka, 39. Josef Veverka, 41. Jiří Kandl - 3. Michal Blaho, 5. Michal Košut, 21. Petr Trtík, 22. Michal Blaho, 45. Michal Košut

vyloučení: 1:1 - využití: 0:1

Sklo Bohemia Světlá n/S - SK JUVENIS PŘIBYSLAV 3:3

Po odpočinku naši muži nastoupili k okresnímu derby s Přibyslaví. Město Pribináčků vstoupilo do zápasu neskutečně – po první třetině byl stav 0:3, když se trefil postupně Ledvinka, Halík a Ondráček. Světelští se však uklidnili a hned na začátku druhé třetiny snížil Petr Trtík, kterého deset minut poté napodobil Michal Blaho. Vyrovnání přišlo až ve třetině třetí, kdy se ve 34 minutě trefil opět Petr Trtík, a to díky přesilovce.

branky: 16. Petr Trtík, 26. Michal Blaho, 35. Petr Trtík - 9. Šimon Ledvinka, 9. Josef Halík, 10. Jaroslav Ondráček

vyloučení: 1:3; využití: 1:0

Naši muži tedy ztratili – pouze jeden bod z turnaje je usadil na 9. místo. Další turnaj bude pro naše muže domácí – a to 15. prosince.