Juniorky zvládly těžký trojboj

15.01.2018 18:56

Juniorky o tomto víkendu čekaly hned tři zápasy a výlet kousek od Prahy. Turnaj se konal 14. ledna v hale v Hlubočinkách a světelská děvčata na něm dohrávala dva zápasy, která neodehrála. Důvod najdete v našem starším článku www.florbal-sns.cz/news/divoka-nedele-juniorskych-tymu/

Juniorky jely na turnaj posílené. Poprvé se totiž v zeleném dresu představila Kačka Moravcová - věkem ještě dorostenka (rok narození 2002), která u nás hostuje z Kutné Hory. A představila se naprosto skvěle, o tom ale později.

Sestava: Kratochvílová, Titzová L., Moravcová, Slavíková, Kukeňová, Kořánová, Škarydová, Zelingerová, Kudrnová, Kautská, Poláková, Bártová, Tlustá, Franclová, Doležalová, Sadílková A.

Kanonýři Kladno - Sklo Bohemia Světlá n/S 0:19

První zápas turnaje svedl naše juniorky do boje proti poslednímu Kladnu. A vstup to byl skvělý - jako první se hned ve druhé minutě trefila Kačka Moravcová - nová posila našich juniorek, která nakonec zápas zakončila se šesti kanadskými body - tomu se říká začátek :-)

Již po první třetině juniorky Světlé vedly 9:0. V prvním zápase děvčata plnila co měla a tomu také odpovídal stav - v každé třetině padlo minimálně 5 gólů a děvčata tak mohla ve velkém sbírat body do kanadského bodování. Celkem se o góly postaraly Moravcová (3 branky), Poláková, Slavíková, Kukeňová, Zelingerová, Kautská, Titzová, Franclová (všechny po 2 brankách), Bártová a Doležalová (obě 1 branka).

Panthers Praha - Sklo Bohemia Světlá n/S 4:8

Druhým zápasem turnaje pro světelská děvčata byl první z odložených zápasů z Českých Budějovic. Soupeřem byly "pantherky" z Prahy. Prvních 10 minut se týmy pouze oťukávaly. Skóre otevřela Lenka Zelingerová až na konci první třetiny. V té druhé se ale rozjely střelecké žně našeho týmu. Ty odstartovala střelkyně prvního gólu a ve 25. minutě se zdálo, že je za stavu 7:0 rozhodnuto. "Pantherky" ale vytáhly drápky a měly velký finiš. Nakonec ale vše ukončila opět Zelingerová a Světlá vyhrála i druhý zápas - tentokrát 8:4.

Sklo Bohemia Světlá n/S - FBŠ SLAVIA Plzeň 0:10

Zaskočit favorita - s tím šly naše juniorky do posledního zápasu se zatím neporaženou Plzní. A že to je úkol těžký se přesvědčily hned v první třetině. Tu totiž prohrály světelačky 0:4. Nutno ale dodat, že tým kolem kapitánky Franclové šance měl - bohužel je neproměnil. Několikrát zazvonila za brankářkou Plzně tyčka. A to i při nájezdu Kačky Polákové, která trefila břevno.

Navíc ve druhé třetině tým postihlo i nešťastné zranění. Po souboji s jednou z dívek z Plzně šla k zemi Terka Kautská, kterou s pochroumaným kotníkem museli doslova odnést z palubovky. Nakonec se ale ukázalo, že jde pouze o pohmožděné vazy. Zranění tedy nebude dlouhodobého charakteru a my už se těšíme, až Terka zanedlouho bude zase kosit soupeřky.

Gólostroj jménem Slavia Plzeň se nepodařilo zastavit ani v poslední třetině, a tak si holky zpět na Vysočinu odvezly debakl 0:10.

Hodnocení trenéra Tomáše Roseckého

Musím konstatovat, že jsem s předvedeným výkonem velmi spokojen a samozřejmě i se ziskem šesti bodů. Každý zápas byl úplně jiný. Kladno je tak slaboučké, že tento zápas nemá cenu hodnotit. Panthers Praha hraje lépe, než má získaných bodů. Tento zápas byl fakt skvělý, vysoké tempo a plno hezkých akcí z obou stran. Škoda jen zbytečných komplikací ve třetí třetině, kdy jsme dostali zbytečné góly. Třetí zápas proti Plzni sice skončil výsledkově debaklem - 0:10, ale tady zas předvedený výkon neodpovídá skóre. Plzeň je opravdu někde jinde a soutěži zaslouženě kraluje, ale jejich trenér nás chválil, jak jsme je notně potrápili a že jejich gólmanka si dlouho takto nezachytala. Tady o tak vysoké prohře rozhodla naše neproduktivita v útoku - šancí bylo dost a také nedůraz v obraně, když jsme jim pár gólů usnadnili lehkovážným přístupem k hráčkám.

Fotografie z turnaje najdete na našem Flickru - www.flickr.com/photos/153063816@N03/albums/72157692271343645. A tenokrát doplňujeme také videa z našeho Youtube kanálu - www.youtube.com/watch?v=hAn5UI9zYxk&list=PLpYSATBmXKtPYfSALmOP9m2CbfKKfbw0e