Juniorky získaly v novém roce první body

24.01.2017 15:01

V sobotu 14. ledna se představily juniorky v hale v Sezimově Ústí, kde na nás čekala družstva Žďáru n/S a Mladých Nadějí (Týn nad Vltavou). Tento turnaj se nesl ve znamení komplikací se sestavou všech zmiňovaných družstev, především vinou nemocí. Nám chyběly především obě gólmanky, takže se musel benjamínek týmu Terka Kautská obětovat a zaskočit v brankovišti. Dále nemohly jet hrát kapitánka Terka Kolouchová a Káťa Poláková. Domů jsme se vraceli s výhrou 7:0 nad FBC Žďár n/S a prohrou 6:9 s Týnem nad Vltavou.

Sestava: Kautská – Kratochvílová, Sobotková, Doležalová, Bártová – Kapcová, Kukeňová, Franclová, Tlustá, Slavíková, Kubátová, Kořánová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Žďár n/S 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly: 2:59 Doležalová (Slavíková), 14:41 Slavíková (Kapcová), 23:06 Doležalová, 34:00 Slavíková, 37:19 Kapcová (Slavíková), 40:21 Franclová (Kapcová), 44:13 Kapcová (Slavíková).

Zápas výrazně ovlivnila marodka žďárského týmu, neboť se proti nám postavilo pouze pět statečných hráček. I proto se celý zápas odvíjel především na polovině soupeřek. Terka Kautská v bráně předvedla pár výtečných zákroků, navíc Kikča Kukeňová neproměnila trestné střílení.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Mladých Nadějí (Týn n/V) 6:9 (3:3, 2:4, 1:2)

Góly: 3.42 Slavíková (Kapcová), 11:50 Kratochvílová (Doležalová), 13:53 Franclová (Slavíková), 19:12 Franclová (Doležalová), 23:00 Kapcová (Franclová), 34:58 Kukeňová (Kapcová)

Od začátku zápasu holky předváděly výborný výkon a v polovině zápasu zaslouženě vedly 5:3. I v tomto zápase se proti nám představil kvůli nemocem menší počet hráček, tak svítila naděje, že dotáhneme utkání do vítězného konce. Ale bohužel vývoj zápasu se obrátil na konci druhé třetiny. Nejdříve nejlepší hráčka Týna, Tereza Bočková, vstřelila po samostatné akci kontaktní gól na 5:4, aby vzápětí se do zápasu vložil jeden nejmenovaný rozhodčí. Přeci je jsme hráli na jihu Čech a to se dost projevilo. Při pokusu o dorážku byla nesmyslně vyloučena za hru vysokou hokejku Nikča Slavíková a při našem oslabení bylo zapískáno trestné střílení proti nám, které viděl jen ten nejmenovaný rozhodčí. Těchto momentů holky z Týna rády využily, neboť proměněným nájezdem srovnaly skóre a při pokračující přesilovce i otočily skóre na jejich stranu. Potom jsme se sice snažili opět alespoň vyrovnat, ale výkonu z úvodu utkání se už holky nedokázaly vrátit, a proto přišla trochu zbytečná prohra 6:9.  

„V tomto turnaji nebyl žádný tým kompletní, takže je trochu škoda, že jsme nedokázali dvakrát vyhrát a přiblížit se v tabulce celkům před námi. Nutno ocenit Terku Kautskou, že se nebála jít do brány a že dokázala skvěle zastoupit naše obvyklé gólmanky. Podobná šichta ji čeká i příští týden, neboť Míša Titziová po operaci asi už do sezóny nezasáhne a Áďa Sadílková musí ještě dokončit školní lyžařský výcvik. K výkonu jednoho z rozhodčích se raději nebudu moc rozepisovat, stejně to nemá cenu. Do kontaktního gólu na 5:4 jsme hráli velmi dobře, ale pak se to nějak zadrhlo a přišla zbytečná porážka,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Další turnaj odehrály naše juniorky nyní v neděli. Zprávu z něj připravujeme.

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz