Juniorky si zajistily nadstavbu soutěže

29.03.2018 20:40

Juniorky na domácím turnaji v neděli 18.března měly podobnou šanci jako dorostenky prodloužit si sezónu nadstavbou, kterou nakonec dramatickou výhrou nad pražským týmem z Královských Vinohrad 7:6 využily. A naštěstí na tom nic nezměnila ani porážka 2:5 s Black Angels. Díky tomu mají jistou účast v baráži na Mistrovství ČR, kde se utkají s jedním týmem ze skupiny 2 (Liberecký a Ústecký kraj). Nyní to vypadá na Chomutov, či Liberec. Průběžná tabulka juniorek před posledním kolem:

Tabulka soutěže před posledním kolem: 1) Plzeň 46 bodů, 2) Benešov 40 bodů, 3) Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 37 bodů, 4) České Budějovice 36 bodů, 5) Black Angels Praha 29 bodů, 6) Sparta Praha 19 bodů, 7) Chodov u Karlových Varů 15 bodů, 8) Panthers Praha 14 bodů, 9) Královské Vinohrady Praha 6 bodů, 10) Kladno 0 bodů.

Sestava: M. Titzová, Sadílková – Kratochvílová, Kautská, Doležalová, Bártová, Kudrnová – Moravcová, Poláková, Kukeňová, Slavíková, L. Titzová, Kořánová, Kapcová, Tlustá a Tlapáková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Královské Vinohrady Praha 7:6 (2:3, 2:0, 3:3)

Góly: 8:53 Kapcová, 10:11 Moravcová (Poláková), 20:20 Kořánová (Kapcová), 23:07 L. Titzová, 33:59 Slavíková (Franclová), 35:30 Franclová (Poláková), 42:00 Poláková (Moravcová) – 6:56 Svobodová (Kosová), 9:48 Svobodová (Trubičková), 11:36 Vykoukalová, 38:40 Trubičková (Žďárská), 39:53 Svobodová (Jandová), 43:47 Kosová (Svobodová).

První třetinu vyhráli hosté 2:3, když dokázali potrestat jednoduché chyby obrany. Ve druhé třetině Dája Kořánová a Lenka Titzová skóre otočily na 4:3. Když ve třetí třetině Nikča Slavíková a Lea Franclová zvýšily už na 6:3, vypadalo to na pohodovou výhru. Jenže pak se Vinohrady dvěma brankami dostaly na dostřel. Naštěstí na 7:5 po hezké kombinaci s Kačkou Moravcovou vsítila vítězný gól nejlepší hráčka utkání Káťa Poláková. Vinohrady přesto ještě v power – play výsledek zdramatizovaly, leč vyrovnat nestihly.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Black Angels Praha 2:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Góly: 15:16 Poláková (Moravcová), 30:33 Franclová (Doležalová) – 2:37 Zemanová (Rektoříková), 9:05 Zemanová (Fricová), 12:41 Martínková (Folková), 38:17 Rektoříková, 38:49 Folková (Fricová).

První třetina patřila jednoznačně hráčkám z Prahy, které z převahy vytěžily tři branky. Po domluvě o přestávce se hra Světlé zvedla, přesto více ze hry měly běhavější Pražandy. Po gólech v úvodu druhé i třetí třetiny byla šance na zvrat v utkání, jenže v osudné devětatřicáté minutě po dvou inkasovaných brankách ta šance zmizela. Zasloužená výhra hostů.

„Na domácím turnaji jsme splnili cíl, když jsme postoupili do baráže. Tento úspěch se nerodil lehce, naštěstí Královské Vinohrady jsme po zbytečně hektickém konci zápasu porazili, proto ani zasloužená porážka s Black Angels na tom nemohla nic změnit. Nejhůře skončíme na čtvrtém místě, ale až poslední zápas 8/4 s dosud jasně dominující Plzní rozhodne, zda se i neposuneme na druhé místo,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.