Juniorky se nadále drží v popředí tabulky

16.02.2018 12:35

V polovině února juniorky vyrazily do sportovní haly v Benešově, kde chtěly Benešovu a Českým Budějovicím vrátit v odvetách dřívější prohry s těmito soupeřkami. Po vyrovnaných zápasech i s dávkou štěstí se oba zápasy podařilo vyhrát.

Sestava: Sadílková – Kratochvílová, Kautská, Doležalová, Špatzová – Moravcová, Kukeňová, Franclová, Slavíková, Poláková, Zelingerová, Tlustá a Tlapáková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Florbal Benešov 8:5 (1:2, 4:2, 3:1)

Góly: 11:51 Poláková (Moravcová), 15:36 Poláková, 21:13 Slavíková (Poláková), 26:04 Moravcová (Sadílková), 28:40 Moravcová (Doležalová), 32:19 Kautská (Kratochvílová), 38:09 Slavíková, 42:13 Moravcová (Zelingerová) -  3:42 Urbanová (Hašková), 12:13 T. Šimoníková (Urbanová), 15:55 Urbanová, 29:48 Urbanová (Hašková), 34:17 T. Šimoníková (Maříková)

Do zápasu lépe vstoupily domácí hráčky, neboť již ve čtvrté minutě se ujaly vedení. Pak se odehrával vyrovnaný zápas, ale postupem času jsme si vytvářeli herní převahu, kterou brankově jsme dokázali zužitkovat až ve druhé třetině, kdy jsme otočili skóre na až na 5:3. Benešov vždy zápas zdramatizoval, ale zaslouženou výhru jsme si už nedali vzít. Gólově se zadařilo Kačce Moravcové, která vstřelila hattrick. Po dvou brankách vsítily Káťa Poláková a Nikča Slavíková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Štíři České Budějovice 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 4:26 Poláková, 26:09 Tlapáková (Poláková), 28:00 Zelingerová (Špatzová) – 9:19 Bícová (Tröschelová), 17:37 Tröschelová

Nesmírně vyrovnané utkání načala gólem Káťa Poláková. Poté Štírky ještě v první třetině vyrovnaly, navíc na začátku druhé třetiny se lacině ujaly vedení 1:2. Na další gól se čekalo téměř deset minut, kdy se nádherně do pravého vinglu trefil benjamínek týmu Lenka Tlapáková. Vítězný gól o dvě minuty vsítila úspěšně provedenou standardkou Lenka Zelingerová po přiťuknutí Báry Špatzové. Přestože pak bylo dostatek šancí na obou stranách, žádná další branka už nepadla. I díky skvělým zákrokům Adély Sadílkové a štěstí v podobě pár nastřelených tyček jsme se mohli radovat z cenného vítězství.

„Utkání s Benešovem jsme zaslouženě vyhráli, navíc holky předvedly několik pěkných kombinací, kdy dlouhou dobu nepustily soupeřky ze své poloviny hřiště. Před čtrnácti dny jsme prohráli s Budějovicemi, neboť nás bylo málo a v poslední třetině jsme odpadli fyzicky. Nyní se situace otočila a my dokázali využít neúčasti několik klíčových hráček soupeře. I my jsme nebyli úplně kompletní, ale hráčky na hřišti dvě výhry doslova vydřely. Díky tomu už nám chybí k jistotě postupu do další fáze soutěže jedna výhra ze tří zápasů. To je i ta nejlepší pozvánka pro fanoušky na domácí turnaj v Ledči, který odehrajeme v neděli 18/3. V tuto chvíli se vyhříváme na druhé příčce tabulky, ale máme o dva zápasy navíc oproti Benešovu a Českým Budějovicím“ uvedl trenér juniorek Tomáš Rosecký.

Příště se juniorky představí na domácí palubovce ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou, kdy se v neděli 18.3. utkáme od 10:00 s týmem Královské Vinohrady Praha a od 14:00 následuje důležitý zápas s Black Angels Praha.