Juniorky odehrály nejlepší turnaj

21.02.2017 19:04

Do nedaleké Zruče vyrazily juniorky čtyřmi auty, aby potvrdily na turnaji postavení v tabulce před svými soupeři, Florbalem Soběslav a hlavně FBC Žďár n/S. Po rozpačitých prvních třetinách se nakonec podařilo oba zápasy vyhrát a tím si upevnit pátou příčku v tabulce.

Sestava: Sadílková – Kolouchová, Kratochvílová, Doležalová, Bártová – Slavíková, Kukeňová, Kubátová, Kapcová, Poláková, Franclová, Kautská, Kořánová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Soběslav 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 15:32 Kolouchová (Poláková), 18:30 Slavíková (Kukeňová), 34:16 Slavíková (Poláková), 35:55 Franclová (Kukeňová) – 8:05 Matoušková (Dřevová)

Od začátku utkání dokazovaly dívky ze Soběslavi, že se neustále zlepšují. Přesto určitou herní převahu jsme si udržovali po celý zápas, o čemž i svědčí poměr střel 31:6 pro Světlou. Vedení se ujal Soběslav, naštěstí na začátku druhé třetiny vyrovnala kapitánka Tereza Kolouchová a hned vzápětí zvýšila na 2:1 Nikola Slavíková. Zřejmě rozhodující gól vsítila v oslabení Nikola Slavíková. Definitivní pojistku přidala Leona Franclová. Po celý zápas naše střelkyně deptala skvěle chytající hostující gólmanka Karolína Drachovská.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Žďár n/S 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Góly: 1:10 Doležalová (Kapcová), 15:26 Poláková (Slavíková), 29:14 vlastní, 29:53 Kukeňová (Franclová), 33:43 Poláková, 37:06 Poláková (Kratochvílová), 40:15 Franclová (Kapcová) – 13:35 Brožová (Holá), 38:48 Brožová (Boháčková)

Souboj o páté místo jsme začali skvěle, když se po minutě přesně trefila Nikola Doležalová. Po celou první třetinu jsme měli o trochu více ze hry, bohužel na jejím konci Žďár vyrovnal přesnou střelou do šibenice. Naštěstí hned po změně stran opět překlopila skóre na naši stranu Kateřina Poláková. Poté bohužel neproměnila trestné střílení Kristýna Kukeňová. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, více šancí měly holky ze Žď áru, ale nás výrazně podržela výborným výkonem gólmanka Adéla Sadílková. Vývoj zápasu se zlomil v poslední minutě druhé třetiny, když si nejprve Žďáračky daly vlastní gól a sedm sekund před koncem třetiny zvýšila na 4:1 Kristýna Kukeňová překvapivě pro všechny pěknou střelou z forhendu. Třetí třetinu odehrály holky v pěkném tempu, na 6:1 zvýšila dvěma góly Kateřina Poláková, čímž završila hattrick. Po snížení Žďáru uzavřela skóre úspěšnou dorážkou Leona Franclová.

„ Na první čtyři týmy už máme velký odstup, proto cílem pro zbytek sezóny se stalo udržení páté příčky, což se po úspěšném turnaji ve Zruči n/S jeví reálně. První zápas proti Soběslavi jsme bojovali s produktivitou, neboť zajímavých šancí jsme si vytvořili nespočet. V zápase se Žďárem jsem byl spokojen s výkonem týmu v první a třetí třetině, kdy jsme měli více ze hry. Druhá třetina patřila Žďáru, ale s notnou dávkou štěstí a umění Ádi Sadílkové jsme naštěstí neinkasovali gól. I proto si myslím, že jsme si výhru zasloužili, spokojeně uvedl trenér Tomáš Rosecký. Hodně dívek zahrálo skvěle, ale zřejmě motivace v podobě návštěvy Mc Donaldu při zpáteční cestě zvýraznila výkony Nikči Doležalové a Káti Bártové!

Další turnaj bude opět problematický, neboť už teď je jasné, že bude chybět několik hráček. Navíc nás ve Žďáru n/S v sobotu 25/2 čekají první dva týmy tabulky – Kutná Hora a Benešov.