Juniorky duely s lídry tabulky nezvládly

03.03.2017 14:27

V sobotu 25. 2. čekaly na juniorky souboje s prvním i druhým celkem tabulky. Na těžký turnaj jsme opět neodjeli úplně kompletní, přesto bylo cílem alespoň jednou bodovat, což se bohužel nepovedlo.

Sestava: Titzová, Sadílková – Doležalová, Bártová, Tlustá, Kolouchová – Kapcová, Poláková, Franclová, Kořánová, Slavíková, Sobotková

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Kutná Hora 3:4 (0:1, 2:3,1:0)

Góly: 17:36 Doležalová (Slavíková), 29:32 Kapcová (Sobotková), 44:03 Franclová (Kapcová) – 7:13 Nováková (M. Dubská), 16:38 Ašenbrennerová (Zelená), 21:46 M. Dubská (Němcová), 23:37 Němcová

První třetinu měly více ze hry hráčky Kutné Hory, které se ujaly v osmé minutě vedení. Na druhý gól Kutné Hory dokázala skvělým náběhem z obrany zareagovat Nikča Doležalová po přesné přihrávce Nikči Slavíkové. Bohužel potom přišly dvě individuální chyby v obraně a lídr tabulky se ujal již vedení 1:4. Na konci druhé třetiny gólově zužitkovaly brejk Klára Kapcová s Mončou Sobotkovou. Ve třetí třetině se obraz hry malinko změnil, když více ze hry jsme měli my. O hodně více času se hrálo na polovině soupeře, leč bez gólového efektu. V power –play se ujala jen dorážka Leony Franclové, která snížila na konečných 3:4. Vyrovnat se již nepovedlo.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Benešov 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)

Góly: 27:57 Slavíková (Kapcová) – 7:39 Krčilová (Marková), 11:28 A. Hašková (M. Hašková), 13:20 Krčilová (M. Hašková), 16:41 M. Hašková (Jelínková), 23:48 A. Hašková (M. Hašková), 38:14 Krčilová (Balíková), 39:06 M. Hašková (Krčilová), 41:53 Krčilová (Balíková), 44:06 Krčilová

Od začátku zápasu jsme špatně obsazovali soupeřky, čehož v první třetině třikrát využili k lehkému skórování. Přes zlepšení ve hře jsme nebyli schopni vsítit gól, takže Benešov odskočil na 0:5. Poté přišlo několik minut, kdy jsme obléhali benešovskou branku, ale asi z osmi dobrých příležitostí ke vstřelení branky se ujala jen střela Nikči Slavíkové. V tu chvíli jsme přes nepříznivé skóre nehráli špatný florbal, ale šestá branka vše rozbila. A konec zápasu proběhl v úplné letargii, z čehož pramenil i konečný debakl.

„Na tento turnaj jsme odjížděli s vědomím, že budeme hrát s dvěma nejlepšími týmy v naší soutěži. Ale zároveň jsme věřili v dobrý výsledek, neboť jsme s nimi v sezóně odehráli docela vyrovnané zápasy. Toto se potvrdilo bohužel jen v prvním utkání, kdy jsme mocně, leč neúspěšně dotahovali ztrátu 1:4. V závěru jsme lídra tabulky, Kutnou Horu, zmáčkli před jejich brankou, ale body jsme nezískali. Druhý zápas se mi hodnotí špatně. Přestože počet střel na bránu je vyrovnaný, skóre hovoří jasně. Benešov nás v úvodu jasně přehrál a ujal se pohodlného vedení po našich zbytečných chybách. Potom přes zlepšení ve výkonu jsme si vypracovali hodně tutovek, ale neproměnili je. A závěr jsme bohužel odevzdali, takže skóre narostlo do vysoce nepříznivého stavu,“ hořce podotkl trenér Tomáš Rosecký

Poslední turnaj odehrajeme s již vědomím jistého pátého místa v tabulce v sobotu 11/3 v Benešově, kde se utkáme s Táborem a Týnem nad Vltavou.