Důležité body v boji o třetí místo v lize vysočiny starších žáků!

26.02.2018 12:50

Starší žáci vyjeli do Bystřice nad Pernštejnem k zápasům s domácí Bystřicí a Novým Městem. Oběma týmům bylo co vracet. Navíc jsou oba týmy konkurencí našich starších žáků v boji o třetí místo v tabulce.

Sestava: Coufal – Mendl M., Mendl P., Hofman, Baloun – Smejkal, Brzoň, Pavelka, Zlata, Tvrdík, Končel

Bystřice n/P. - Světlá n/S. 2:7

Branky a asistence: 0:20 Pavelka, 11:58 Zlata, 18:56 Končel, 30:13 Tvrdík (Baloun), 32:47 Tvrdík, 34:01 Smejkal (Mendl P.), 38:13 Končel (Tvrdík)

Do zápasu vstoupili žáci výborně, když se hned po 20ti sekundách trefil Martin Pavelka. Bystřice ale dokázala odpovědět. V první třetině byl průběh zápasu velmi vyrovnaný, ale skóre se naštěstí minutu před koncem první části přehouplo na naši stranu, když se trefil Ondra Zlata. Ve druhé třetině se hra přelila převážně na naši polovinu. Příčinou byly hlavně nabídnuté přesilovky. Zápas byl díky nespravedlivým zásahům rozhodčích vyhrocenější než bylo nutné. 19 sekund po začátku druhé části totiž odešel na trestnou lavici Luboš Brzoň za hru na zemi, i přes faul, který Lubošovu pádu na zem předcházel. Skutečná pohroma, ale nastala o půl minuty déle, když následoval Luboše na trestnou Milan Tvrdík. Bystřici tedy byla nabídnuta minutu a půl trvající přesilovka 5 na 3. Bystřice tuto výhodu využila a začínalo se znovu od nuly. Zbytek oslabení naštěstí žáci zvládli, ale netrvalo to ani 3 minuty a opět se hrálo 5 na 4, když byl po faulu za naší brankou vyloučen Honza Hofman. Toto oslabení však vyšlo výborně, když Tomáš Končel utekl domácím obráncům, kličkou překonal brankáře a poslal naše žáky opět do vedení. Šanci vyrovnat v přesilovce měla Bystřice ještě jednu, když zmíněná oslabení způsobila zmatek na naší střídačce a to znamenalo, že se na palubovce pohybovalo hned sedm našich hráčů v jednu chvíli. Naštěstí se stav do konce třetiny neměnil. Žáci dokázali udeřit ve třetí třetině. Milan Tvrdík se prosadil dvakrát, jeden gól ještě vstřelil Pepa Smejkal a svým druhým gólem v zápase uzavřel účet do branky Bystřice Tomáš Končel.

Světlá n/S – Nové Město na Moravě 3:3

Branky a asistence: 6:13 Smejkal (Brzoň), 34:40 Mendl P. (Pavelka), 35:54 Brzoň (Pavelka)

Ve druhém zápase nás čekal nepříjemný soupeř z Nového Města na Moravě. Na lavičce soupeře sice sedělo jen osm hráčů, ale přesto bylo třeba dávat si na soupeře pozor. V sedmé minutě otevřel skóre Pepa Smejkal, ale o půl minuty později Nové Město vyrovnalo. Ve druhé třetině nám soupeř odskočil do dvoubrankového vedení a i přes to, že míček byl povětšinou na hokejkách našich žáků, nedůraz a nedostupování hráčů způsobil, že do třetí třetiny se šlo za stavu 3:1 pro Nové Město. Ve třetí části se povedlo žákům vyrovnat, když nejdříve parádním backhandem trefil zádní tyč Patrik Mendl a potom vyřešil výborně protiútok Martin Pavelka, která předložil Lubošovi Brzoňovi míček do prázdné branky. Konec zápasu sice ještě nabídl šance na obou stranách, ale jelikož se nepovedlo ani jednomu týmu proměnit, skóre se zastavilo na třech gólech na obou stranách.

Komentář trenérky:
Kluci dnes podali hlavně v zápase proti Bystřici skvělý výkon. Stín na naší výhru vrhá množství trestných minut. Bohužel už se nám s Bystřicí stalo podruhé, že rozhodčí přispěli k vyhrocenosti zápasu. V Ledči to byl neregulérní gól a v Bystřici nesprávná vyloučení. Obzvlášť mne mrzí nesportovní chování ze střídačky našeho soupeře. Přesto jsem ráda, že kluci narozdíl od domácího turnaje, udrželi nervy na uzdě a dokázali tyto situace psychicky překonat. Poslední třetina už byla jasně na naší straně a výsledek nakonec odpovídá průběhu zápasu. S Novým Městem to jsou vždy složité zápasy, i přes to že jich často bývá malý počet. Hráči Nového Města jsou výborně technicky i fyzicky vybavení a tudíž je problém je přehrát v jakémkoli počtu. S Novým Městem se nám sešel naprosto odlišný styl hry. Zatímco Nové Město spoléhá spíše na výborné individuální schopnosti, hlavně obránců, kteří snadno vytvářejí přečíslení, tak naši kluci, jsou zvyklí hrát kombinačně a tvořit. Nakonec oba styly našly něco do sebe a myslím si, že i přesto, že jsme míček převážně na florbalkách drželi my, Nové Město dokázalo zápas výborně odbránit, hlavně díky výbornému blokování našich střel. Proto byla remíza určitě zasloužená. Ve druhém zápase nás, ale trápil pohyb, který byl žalostný, když jsme měli míček tak nebyla nabídka a přes to že nás Nové Město nenapadalo jsme produkovali hodně chyb z obrany. Během prvních dvou částí jsme nedokázali soupeře zamknout na jejich polovině, což se nám ve třetí části dařilo lépe díky zlepšeným náběhům a zrychlení kombinace. Samozřejmě nesmím ani opomenout výborný výkon Davida Coufala v brance, kterému ve druhém zápase obránci nepomáhali a musel tak zastavovat několik šancí soupeře.

Žáci se nyní nachází na třetím místě tabulky. To zda na něm zůstanou už není čistě v jejich rukách. 25.3 je čeká poslední turnaj na kterém odehrají zápasy proti Hipposu A i B-týmu. Důležitějším faktorem pro umístění žáků však bude souběžně se hrající turnaj v Bystřici kde oba naše dnešní soupeře čeká FBŠ a SK Jihlava.

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz