Dorostenky zvládly vstup do sezóny bez prohry

13.10.2016 10:45

Jako poslední družstvo vstoupily na turnaji v Jindřichově Hradci do sezóny dorostenky, které porazily 9:2 Jindřichův Hradec a 5:4 SK Jihlavu. Po několika omluvenkách kvůli nemoci nakonec odjely jen tři holky věkem do dorostu, dalších osm holek ještě patří věkem do starších žákyň. O to cennější jsou tyto výhry.

Sestava: Sadílková – Špatzová, Kudrnová, Hanzalová, Tlapáková – Jiříková, Boudníková, Franclová, Kořánová, Zelingerová, Škarydová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FK Slovan Jindřichův Hradec 9:2 (2:0, 5:1, 2:1)

Góly: 11. Zelingerová (Škarydová), 13. Boudníková (Jiříková), 14. Franclová (Jiříková), 17. Kořánová, 19. Franclová (Špatzová), 22. Škarydová (Špatzová), 24. Zelingerová (Škarydová), 28. Franclová, 37. Škarydová – 17. Krátká (Kupková), 37. Píglová (Švehlová)

Na malém hřišti v stařičké jindřichohradecké sokolovně padá vždy hodně gólů. Zpočátku bylo vidět na obou týmech dosavadní nerozehranost. Naštěstí jsme se dostali do třígólového vedení, který nakonec narostl na sedmibrankový rozdíl. O vítězství rozhodla především šikovnost našich „žákyň“ v útoku, hattrick kapitánky Leony Franclové a výborný výkon Áďi Sadílkové v bráně. Holky z Jindřicháče se neustále zlepšují, důkazem je výhra v jejich druhém zápase na turnaji proti největšímu favoritovi soutěže, týmu FBŠ Jihlava v poměru 7:4.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Jihlava 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)

Góly: 9. Škarydová, 16. Škarydová, 18. Kořánová (Hanzalová), 20. Škarydová, 30. Sedláková vlastní – 3. Hejdová (Holá), 10. Holá, 29. Sedláková (Hejdová), 32. Holá

Hosté dorazili na turnaj jen s pěti hráčkami do pole, přesto nás neuvěřitelně potrápili. Od začátku zápasu se nám nevedlo zhodnotit výhodu střídání ke zvýšení tempa, naopak jsme v první třetině dvakrát inkasovali po hrubých individuálních chybách v obraně. Ve druhé třetině se povedlo skóre otočit v náš prospěch, kdy jsme se ujali vedení 4:2. Třetí třetina přinesla obrovské nervy se šťastným koncem pro nás. Na toto utkání bude asi nejlepší hned zapomenout, vyzdvihnout lze snad jen hattrick Míši Škarydové.

„První turnaj hned prověřil naše morální vlastnosti, neb jsme se pro šest bodů doslova protrápili. Výsledek s Jindřichovým Hradcem sice vypadá jednoznačně, ale na hřišti to bylo vyrovnanější. A ten druhý zápas s SK Jihlava jsem na střídačce úplně protrpěl. Tolik zbytečných chyb vzadu jsem už dlouho neviděl. Menší hřiště bohužel naší hře příliš nesvědčí, příště se s tím musíme lépe popasovat. Co je ale na druhou stranu velmi pozitivní, je tak výrazné zapojení věkem žákyň do soutěže dorostenek. I vzhledem k výsledkům druhého turnaje to vypadá, že máme opět šanci se umístit na medailové příčce soutěže. To je náš cíl!!!“ uvedl trenér Tomáš Rosecký