Dorostenky si s předstihem zajistily baráž o Mistrovství ČR

01.03.2017 15:14

Do malé haly Meťáku v Českých Budějovicích odjížděly dorostenky i vzhledem k začínajícím jarním prázdninám a nemocem v malém počtu, ale domů se vracely velmi spokojené. Sice k zajištění postupu do baráže o Mistrovství ČR stačila jen jedna výhra, naše statečné holky raději vyhrály oba zápasy, i když docela šťastně.

Sestava: Sadílková – Rumanovská, Kapcová, Kořánová, Jiříková, Zelingerová, Tlapáková, Tlustá, Franclová

Sklo Bohemia Světlá n/S – Štíři České Budějovice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 7:30 Zelingerová (Kořánová), 34:34 Kapcová, 37:59 Zelingerová, 38:24 Zelingerová (Kořánová) – 18:03 Langrová (Schonigerová), 29:46 Kubešová (Langrová)

Tento zápas se nevyvíjel vůbec dobře, ačkoliv jsme se v první třetině ujali vedení a měli více střel. Ve druhé třetině měli více ze hry Štírky, ketré díky výborným zásahům Ádi Sadílkové vsítily jen jednu branku. Ve třetí třetině jsme dokonce i prohrávali, ale na 2:2 vyrovnala Klára Kapcová. Nakonec výsledek stanovila dvěma góly v úplném závěru Lenka Zelingerová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Meťák České Budějovice 6:5 (2:1, 3:3, 1:1)

Góly: 7:35 Tlapáková, 9:06 Tlustá (Rumanovská), 13:20 Franclová (Rumanovská), 18:00 Franclová (Kapcová), 18:37 Jiříková (Kapcová), 29:39 Franclová (Kapcová)

Divoký zápas plný zvratů skončil těsnou výhrou. Po úvodním gólu Meťáku jsme pak utekli třemi vstřelenými góly na 3:1. Ve druhé třetině ale Meťák podobnou produktivitou skóre otočil na 3:4, aby pak dvěma góly kapitánka Leona Franclová a Eliška Jiříková obrátily výsledek zpátky na naší stranu – 6:4. Poté dokázal Meťák jen snížit na 6:5.

„Tento turnaj byl již od začátku komplikovaný, o to víc je nutno smeknout před torzem týmu, jak odehrál dvě utkání v Budějkách, neboť několik hráček se potýkalo s nachlazením. Mnoho holek kvůli horám i nemocem navíc nemohlo odjet, tak jako trenér. Proto díky patří i vedoucím družstva, Liboru Franclovi a Petru Kořánovi, že turnaj odkoučovali. Herně se oba zápasy nesly ve znamení bojovnosti a obětavosti, za což byly hráčky odměněny dvěma výhrami. A jako bonus navíc ještě přišel již jistý postup do baráže o Mistrovství ČR proti soupeři  z Hradeckého a Pardubického kraje, což byl náš cíl v sezóně,“ uvedl spokojeně trenér Tomáš Rosecký

Předposlední turnaj odehrajeme v sobotu 18/3 v Jindřichově Hradci, kde na nás čeká Tábor a Písek. Momentálně nám v tabulce patří druhá příčka s odstupem jen tří bodů za první FBŠ Jihlava, před třetím Jindřichovým Hradcem máme úctyhodný náskok 21 bodů.