Dorostenky si opět zajistily baráž o MČR

28.03.2018 11:32

V sobotu 17. března vyrazily dorostenky do Českých Budějovic, kde se v hale Meťáku utkaly s SK Jihlava a pořádajícím Meťákem České Budějovice. Hrálo se o hodně, neboť nás čekaly zápasy s třetím a čtvrtým týmem tabulky. Jako bonus jsme si jednou výhrou mohli před posledním turnajem zajistit právo účasti v baráži o MČR. I bez nejproduktivnější hráčky, Lenky Titzové, to nakonec holky bojovností urvaly.

Sestava: Vančurová -  Kautská, Kudrnová, Špatzová, Řezníková – Tlapáková, Škarydová, Moravcová, Zelingerová, Š. Trachtová, Císařová, Beránková, Bezoušková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – 1.FBK Tábor 6:4 (2:3, 2:1, 2:0)

Góly: 0:17 Moravcová (Tlapáková), 9:19 Kudrnová (Zelingerová), 13:15 Zelingerová (Kautská), 17:12 Tlapáková (Moravcová), 26:22 Řezníková, 34:37 Beránková (Císařová) – 1:52 Sedláková, 3:00 Kučerová, 9:54 Kučerová, 23:04 Sedláková (Svobodová)

V souboji dvou nejlepších gólmanek našeho regionu v kategorii dorostenek si nakonec lépe vedla Natka Vančurová před Danielou Václavkovou. V hale Meťáku je k vidění vždy nespočet šancí, proto zde i výsledky bývají divočejší než jinde. První třetina se odvíjela přesně v tomto duchu. Po první třetině jsme prohrávali 2:3. Ve druhé Lenky Zelingerová a Tlapáková otočily na 4:3 pro nás, aby pak vyrovnala jihlavská Lucka Sedláková. Ve třetí třetině rozhodly o naší výhře góly Elišky Řezníkové a Verči Beránkové, obě věkem ještě starší žákyně.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 10:6 (4:1, 4:2, 2:3)

Góly: 6:00 Zelingerová (Kautská), 7:48 Škarydová (Kudrnová), 9:47 Beránková, 12:34 Tlapáková, 17:23 Tlapáková (Škarydová), 20:18 Tlapáková (Škarydová), 20:30 Moravcová (Tlapáková), 20:48 Moravcová (Beránková), 30:56 Moravcová (Beránková), 33:36 Moravcová – 12:40 Stránská (Asterová), 13:59 Asterová (Stránská), 16:32 Asterová, 28:30 Pírková (Míchalová), 29:04 Asterová (Bícková), 29:53 Kratochvílová (Pírková)

Souboj o druhé místo jsme začali skvostně, když ke konci první třetiny jsme vedli 4:0. Ale poté zabral domácí Meťák a snížil na 4:3. v tu chvíli si vzaly slovo Lenka Tlapáková a Kačka Moravcová a každá dvěma brankami zvýšily až na 8:3. Přesto došlo k zdramatizování zápasu, neboť Meťák na začátku třetí třetiny třemi góly snížil na 8:6. Po time-outu a uklidnění týmu již jsme neinkasovali, naopak Kačka Moravcová dalšími dvěma trefami stanovila konečné skóre. Bodově se zadařilo především čtyřem hráčkám: Kateřina Moravcová vsítila čtyři góly, Lenka Tlapáková tři góly a jednu asistenci, Michaela Škarydová i Veronika Beránková daly gól a na dva nahrály.

„Oba zápasy s kvalitními týmy se nesly na hřišti menšího rozměru v podobném duchu. Zde není mnoho prostoru pro kombinační hru, rozhoduje hlavně bojovnost, individuální schopnosti hráček a výkony gólmanek. Naštěstí si s tím holky nakonec poradily dobře a dvěma výhrami si vylepšily dosavadní úžasnou bilanci – 16 zápasů, 14 výher. Nyní už skončíme v základní části nejhůř na druhém místě, což znamená jistotu baráže a díky tomu se pro nás i rýsuje soupeř z regionu IV (Pardubice a Hradec Králové) – jeden tým z tria: Jičín, Svitavy, popř. Hradec Králové,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.

Poslední turnaj základní části nás čeká na „domácí“ palubovce v Ledči n/S, kde se v neděli 15/4 utkáme s posledním Pískem od 9:00, poté od 13:30 zatím s první FBŠ Jihlavou.