Dorostenky se drží na medailových pozicích

18.12.2017 12:55

Domácí turnaj dorostenky odehrály v ledečské hale v neděli 10. 12. 2017 s velmi kvalitními týmy Žďárem n/S a FBŠ Jihlavou s rozličnými výsledky. Zatímco nejprve se nedokázaly proti Žďáru střelecky prosadit, což vedlo k porážce 1:2, poté si ale spravily chuť šťastnou výhrou 6:5 nad FBŠ Jihlava. Konečně byl tým kompletní, poprvé do sezóny za dorostenky zasáhly Lucka Kudrnová, Míša Škarydová, Anča Rumanovská a Eliška Jiříková.

Sestava: Vančurová -  Kautská, Kudrnová, Bílková Špatzová, Sýkorová, Řezníková – Tlapáková, Titzová, Škarydová, Jiříková, Zelingerová, Rumanovská, Cihlářová, Bezoušková, Císařová, Vodičková, Pfefferová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 30:51 Titzová – 1:56 Gabašová (Judová), 28:14 Sekničková (Bauerová)

Oba týmy se poprvé v sezóně představily v nejsilnějším složení. V první třetině vsítila gól Gabašová a dostala Žďár do vedení. Poté se hra odvíjela především uprostřed hřiště, i když postupem času jsme získávali více ze hry. Bohužel několik jasných šancí skončilo střelou mimo branku, během zápasu jsme nastřelili neuvěřitelných šest tyček a břeven. Góly začaly padat zase až ve třetí třetině, kdy Sekničková zvýšila na 2:0 pro Žďár, aby vzápětí snížila na rozdíl jednoho gólu Lenka Titzová. Vyrovnat se už nikomu ze světelských holek nepovedlo, proto zápas skončil docela smolnou porážkou.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBŠ Jihlava 6:5 (3:4, 1:0, 2:1)

Góly: 5:11 Tlapáková (Škarydová), 9:51 Titzová, 12:59 Zelingerová, 16:24 Titzová, 31:04 Jiříková (Tlapáková), 32:01 Zelingerová (Škarydová) – 6:35 Veselá (Šulová), 7:27 Běhounková (Brossová), 8:10 Kittlerová (Veselá), 11:47 Brossová (Běhounková), 33:51 Dolejší (Běhounková)

Šlágr podzimní části přinesl nadprůměrný florbal, kdy Jihlava byla především v první třetině lepší na míčku a brzy se dostala do dvoubrankového vedení – 3:1. Poté padl jeden gól na obou stranách, aby velmi důležitou branku na 3:4 vsítila Lenka Zelingerová těsně před odhoukáním první třetiny. V druhé třetině diváci viděli jen jeden gól, kdy na 4:4 vyrovnala Lenka Titzová. Vzápětí byla při úniku hrubě faulována Míša Škarydová, jenže následně nařízené trestné střílení Lenka Zelingerová neproměnila. Ve třetí třetině Eliška Jiříková a Lenka Zelingerová během minuty zařídily vedení 6:4. Dvě minuty před koncem snížila na rozdíl jediného gólu Dolejší a do konce zápasu to byla drama se šťastným koncem pro Světlou. Výborně opět zachytala Natka Vančurová, navíc v hektickém závěru odvedly i starší žákyně, které nahradily tři zraněné spoluhráčky.

„Předem jsem věděl, že nás čeká zatím nejtěžší turnaj v sezóně, kdy jsme se utkali s největším favoritem soutěže, FBŠ Jihlavou, a nevyzpytatelným, leč kvalitním týmem ze Žďáru. Výsledky nakonec sice neodpovídají předvedené hře, ale tři body z tohoto turnaje jsou velmi cenné. Zatímco se Žďárem jsme měli docela smůlu v koncovce a zbytečně prohráli zápas s výborně bránícím družstvem. Naopak s FBŠ Jihlavou to bylo přesně obráceně, neboť zde jsme s obrovským štěstím zvítězili,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.

Další zápasy nás čekají po Vánocích v Soběslavi, kde se v neděli 7. 1. 2018 utkáme již od 8:00 s FBK Tábor a odvetné zápasy od 11:45 s domácí Soběslaví.