Dorostenky porazily oba týmy z Českých Budějovic

07.12.2016 18:16

Na pátém turnaji v sezóně čekaly v Jindřichově Hradci na dorostenky odvety s dvěma týmy z Českých Budějovic. Nejprve si až překvapivě lehce poradily se Štírkami, aby posléze Meťáku vrátily zbytečnou prohru z minulého vzájemného zápasu, kdy jsme smolně prohospodařili dvoubrankové vedení.

Sestava: Vančurová – Kautská, Špatzová,Tlapáková, L. Titzová – Kapcová, Hanzalová, Franclová, Kořánová, Zelingerová, Škarydová, Jiříková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Štíři České Budějovice 9:0 (1:0, 4:0, 4:0)

Góly: 12. Hanzalová (Jiříková), 19. Hanzalová (Špatzová), 22. Kapcová (Franclová), 25. Zelingerová, 26. Škarydová (Jiříková), 29. Kořánová (Jiříková), 34. Franclová (Kapcová), 34. Škarydová (Kořánová), 37. Škarydová (Vančurová)

Minulé utkání skončilo naší těsnou výhrou, což dávalo předpoklad opět vyrovnaného zápasu. První třetina to dokazuje, neboť oba týmy si vytvořily minimum střeleckých příležitostí. Ale přeci jen na konci první třetiny se prosadila Monča Hanzalová. Stejná hráčka pak zvýšila ve druhé třetině na 2:0. Poté nám na lavičce všem zatrnulo, neboť během minuty nám Štírky vyřadily ze hry dvě obránkyně. Nejprve si po čistém souboji se soupeřkou Lenka Tlapáková pochroumala rameno, pak hráčka Štírek Kateřina Bícová brutálním faulem Terku Kautskou narazila na zeď haly. Rozhodčí správně vyloučili Bícovou na pět minut, navíc holky Terku pomstily třemi vstřelenými góly v přesilovce. Ve třetí třetině se hosté zlepšili, jenže góly jsme dávali jen my.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 12. Kapcová (Titzová), 24. Hanzalová (Kapcová), 31. Zelingerová (Kořánová), 39. Franclová – 32. Pírková (Vejvodová), 38. Peroutková (Lišková)

Kvůli zraněným holkám jsme museli přeskupit sestavu, naštěstí Eliška Jiříková zahrála poprvé v kariéře na postu centra skvěle. Utkání bylo velmi vyrovnané, i když o trochu více ze hry jsme měli my. Do třetí třetiny jsme šli po gólech Kláry Kapcové a Monči Hanzalové s dvoubrankovým náskokem. Pak zvýšila na 3:0 Lenka Zelingerová, jenže téměř vzápětí Meťák snížil ze standardky. Konec zápasu s tímto soupeřem byl opět velmi hektický, ale naštěstí nyní skončil naší výhrou. Dvě minuty před koncem se nám naskytla díky vyloučení soupeřky výborná šance dohrát zápas v klidu. Ale v zápasech holek se dá čekat všechno, neboť Peroutková krásným průnikem v oslabení snížila na 3:2. Další těžkou ránu chytila Natka Vančurová a Leona Franclová pak pečetila na konečných 4:2.

„Očekával jsem těžký dvojzápas, což se taky potvrdilo. Jasný výsledek ze zápasu proti Štírkám je trochu zavádějící, neboť do poloviny zápasu šlo o vyrovnané utkání. Kaňkou se staly zranění Lenky a Terky. Především zákrok na Terku byl doslova likvidační a oceňuji rozhodčí, že neváhali udělit Bícové pětiminutový trest. Druhý zápas jsme měli více ze hry, ale dlouho jsme se nemohli gólově prosadit. Nakonec jsme si zaslouženě vypracovali třígólový náskok. Bohužel takticky jsme konec zápasu moc dobře nezvládli, na tomto musíme ještě zapracovat. Ale za výkony na tomto turnaji musím holky pochválit,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký

Vánoční přestávku strávíme na krásném druhém místě s bilancí osmi výher a jen dvou porážek. Po Vánocích nás čeká daleký výlet do Písku, kde se utkáme s místním Sokolem  a také s 1.FBK Tábor.