Dorostenky pokračují ve vítězném tažení

08.11.2017 19:38

Na druhý turnaj v sezóně odjely dorostenky v menším počtu, neboť až ráno před odjezdem kvůli nemoci se omluvily Lenka Zelingerová a Verča Beránková. Přesto devět statečných holek v poli vyválčilo další dvě výhry. Premiéru v dorostenkách si úspěšně připsala Radka Zikmundová.

Sestava: Vančurová -  Kautská, Řezníková, Špatzová, Zikmundová – Tlapáková, Titzová, Fialková, Sýkorová, Chmelová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Banes Florbal Soběslav 11:3 (6:0, 4:2, 1:1)

Góly: 1:02 Fialková, 3:44 Tlapáková, 4:54 vlastní, 5:15 Titzová (Chmelová), 7:03 Sýkorová (Titzová), 7:23 Chmelová (Sýkorová), 13:55 Tlapáková (Titzová), 21:09 Tlapáková (Fialková), 22:45 Titzová (Sýkorová), 25:03 Tlapáková (Kautská), 30:58 Titzová (Tlapáková) – 17:05 Novotná (Jireková), 23:02 Jireková (Novotná), 36:37 Novotná (Jireková).

Od začátku se hrál bezstarostný florbal, ve kterém si obě družstva vypracovala spoustu gólových příležitostí. Zatímco my jsme v první třetině dokázali šestkrát skórovat, Soběslav vždy ztroskotala na pozorné gólmance Natce. Ve druhé třetině jsme náskok ještě navýšili, takže třetí třetina se pak dohrávala v poklidu a holky tak trochu šetřily síly na dalšího soupeře. Bodově zazářilo duo Lenka Titzová a Lenka Tlapáková, které zaznamenalo po pěti kanadských bodech.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Štíři České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 4:07 Kautská (Titzová), 6:09 Fialková, 22:20 Tlapáková (Titzová), 31:55 Titzová, 37:16 Tlapáková (Kautská).

Se Štírkami je to vždy boj, a to se potvrdilo i tentokrát. Do utkání jsme vstoupili dobře, v páté minutě zajistila vedení krásnou střelou Terka Kautská, aby vzápětí nahození Verči Fialkové šťastně skončilo v bráně. Vyrovnaná hra pokračovala nadále, ale o výsledku zřejmě rozhodl náš třetí gól, který vsítila Lenka Tlapáková. Ve třetí třetině si holky přes úbytek sil vedení pohlídaly, navíc Lenka Titzová a nádhernou střelou do vinglu Terka Kautská stanovily skóre na konečných 5:0. Bohužel v zápisu je poslední branka zapsaná chybně. O toto cenné vítězství se zasloužilo všech devět bojovnic v poli, které jistila skvěle chytající Natka Vančurová, která potvrzuje pověst nejlepší dorostenecké brankářky v regionu.

„Začátek sezóny se nám rozhodně povedl, neboť jsme zatím všechny čtyři zápasy vyhráli. A to se navíc potýkáme s výrazným oslabením sestavy. V Milevsku nastoupilo jen pět hráček věkem dorostenek. Než skončí taneční, nemůžu počítat s Míšou Škarydovou a Luckou Kudrnovou, nyní nakonec neodjela ani Lenka Zelingerová, Aneta Rumanovská a Eliška Jiříková. Až budou moci tyto hráčky hrát, měli bychom být ještě mnohem silnější. Naštěstí naši nováčci z řad žákyň neustále překvapují, jak skvěle si vedou i o kategorii výše. Mám z nich nefalšovanou radost,“ spokojeně řekl trenér Tomáš Rosecký.
Příští turnaj nás čeká v sobotu 2/12 2017 v Českých Budějovicích, kde se utkáme se Sokolem Písek a s SK Meťák České Budějovice.