Dorostenky po šesti zápasech stále neporaženy

06.12.2017 15:26

Na třetí turnaj sezóny se dorostenky vydaly v sobotu 2.12. až do Českých Budějovic. V dramatickém zápase s domácím Meťákem uhájily výhru 5:4, poté si v pohodě poradily se Sokolem Písek 12:2.  Premiéru v dorostenkách si úspěšně připsala Barbora Bílková a Klára Cihlářová. První zápasy v kariéře skvěle zvládly Tereza Vodičková a Zuzana Pfefferová.

Sestava: Vančurová -  Kautská, Bílková Špatzová, Sýkorová – Tlapáková, Titzová, Cihlářová, Bezoušková, Beránková, Císařová, Vodičková, Pfefferová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Meťák České Budějovice 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Do souboje s kvalitním celkem z Českých Budějovic jsme vstoupili lépe, když gól vsítila Lenka Titzová po přihrávce její sestřenky Báry Bílkové. Pak se Meťáku povedlo skóre otočit. Vyrovnání na 2:2 zařídila Lenka Tlapáková. Do konce druhé třetiny padlo ještě po jednom gólu na obou stranách, proto se vstupovalo do závěrečné třetiny s remízovým skórem 3:3. Ale třetí třetinu jsme rozjeli parádně, když se trefila Lenka Titzová a na 5:3 ještě zvýšila po dorážce Terka Vodičková. Bohužel pak průběh zápasu hrubě ovlivnil rozhodčí, když neuznal Zuzce Pfefferové jasný gól, aby vzápětí nařídil přísné trestné střílení, které Asterová proměnila. Pak už to byl do konce zápasu jen boj o udržení těsného vedení, což se nakonec povedlo.

Góly: 6:40 Titzová (Bílková), 22:02 Tlapáková (Titzová), 22:24 Bílková (Špatzová), 26:48 Titzová (Cihlářová), 31:34 Vodičková (Titzová) -  10:30 Asterová (Borůvková), 21:34 Asterová (Míchalová), 24:36 Bicková (Míchalová), 34:07 Asterová z trestného střílení

Sklo Bohemia Světlá n/S – Sokol Písek 12:2 (5:1, 5:1, 2:0)

Góly: 2:38 Bílková, 3:44 Tlapáková (Titzová), 4:25 Císařová (Cihlářová), 10:13 Bezoušková (Pfefferová), 10:56 Císařová, 14:34 Titzová (Tlapáková), 17:16 Pfefferová (Titzová), 20:34 Titzová (Vodičková), 22:28 Beránková (Císařová), 22:43 Titzová (Špatzová), 29:24 Kautská (Cihlářová), 35:11 Cihlářová (Špatzová) – 11:11 Maříková (Šourková), 16:39 Viererová

Od začátku zápasu holky potvrzovaly roli favorita, když v páté minutě jsme vedli už 3:0. Nakonec se skóre zastavilo na 12 vstřelených brankách.

„Očekávaný duel se zatím výborně hrajícím Meťákem České Budějovice přinesl vyrovnaný duel, na jehož konci jsme se mohli radovat z velmi důležitého vítězství. Navíc jsme se vypořádali i s nepochopitelně neuznaným regulérním gólem našeho nováčka Zuzky Pfefferové, který by přinesl vedení 6:3, a tím i zřejmě klidné dohrání zápasu. Opravdu by to museli fanoušci vidět na vlastní oči, jak lze neuznat jasný gól. Vzápětí totiž soupeř snížil na 5:4 z trestného střílení a do konce zápasu to bylo drama. Naštěstí Natka Vančurová dvakrát vychytala soupeřky v jasných šancích. Druhý zápas s Pískem probíhal dobře, v úvodu jsme se ujali vedení a zápas dovedli do pohodového vítězství 12:2. Opět v sestavě hrálo více žákyň než věkem dorostenek, dvě holky nastoupily dokonce poprvé za oddíl, což krásně ilustruje slibnou budoucnost oddílu. Od příštího turnaje by se už měly zapojit čtyři hráčky z ročníku 2002, které zatím nemohly nastoupit,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.

Příští turnaj nás čeká v neděli 10.12.2017 na domácí palubovce v Ledči n/S, kde se utkáme v 9:15 se Žďárem n/S a od 11:45 s též dosud neporaženou FBŠ Jihlavou.