Dorostenky krok od opětovného úspěchu

23.02.2018 17:26

V sobotu 17. února vyrazily dorostenky až k Temelínu, kde se v Týnu nad Vltavou utkaly s Táborem a Štírkami České Budějovice. Hlavním problémem bylo zranění gólmanky Natky Vančurové, která s námi jela původně jen jako nehrající brankářka. V mikrobuse se pak „losovalo“ o post brankářky. Nakonec musela Natka proti Štírkám i chytat, což zvládla skvěle. Přestože holky neodehrály nejpovedenější turnaj v sezóně, do zasněžené Světlé přivezly velmi cenné dvě výhry.

Sestava: Tlapáková, (Vančurová) -  Kautská, Zikmundová, Špatzová, Řezníková – Chmelová, Titzová, Moravcová, Zelingerová, Cihlářová, Císařová, Vodičková, Beránková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – 1.FBK Tábor 9:5 (5:2, 1:1, 3:2)

Góly: 0:51 Kautská, 3:00 Zelingerová, 6:17 Vodičková (Beránková), 11:00 Beránková, 11:14 Titzová (Špatzová), 19:13 Titzová (Cihlářová), 31:42 Zelingerová (Moravcová), 32:42 Titzová (Vodičková), 35:09 Vodičková (Zelingerová) – 7:25 Dvořáková, 8:05 Dvořáková, 18:44 Machálková (Dvořáková), 27:17 Machálková (Dvořáková), 28:59 Dvořáková

Soupeř odehrál zápas jen s pěti hráčkami do pole, což měla být pro nás obrovská výhoda. Začátek zápasu tomu nasvědčoval, když v sedmé minutě jsme vedli 3:0 a zaskakující gólmanka Lenka Tlapáková nemusela vůbec zasahovat. Ale pak dvakrát utekla Adéla Dvořáková a snížila na 2:3. Do konce třetiny si holky opět vypracovaly tříbrankový náskok. Jenže pak jsme se zbytečně přizpůsobily pomalejšímu tempu soupeře a na začátku třetí třetiny produktivní duo Tábora Machálková s Dvořákovou zápas notně zdramatizovaly snížením na 6:5. Naštěstí se pak hra zlepšila a skóre se zastavilo na 9:5.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Štíři České Budějovice 7:4 (2:3, 2:1, 3:0)

Góly: 9:08 Cihlářová (Císařová), 11:44 Špatzová (Titzová), 22:48 Zelingerová (Titzová), 24:31 Kautská (Řezníková), 27:17 Titzová (Tlapáková), 32:52 Moravcová, 37:12 Moravcová (Zelingerová) – 5:02 Kubešová (Fuková), 10:21 Bícová (Krejčová), 12:51 Šedivá (Procházková), 19:56 Procházková (Krejčová)

Do tohoto zápasu se převlékla do gólmanské výstroje Klára Chmelová a Lenka Tlapáková se vrátila na křídlo první formace. Tento zápas se hrál již ve vysokém tempu, bohužel po první třetině jsme prohrávali 2:3. V tu chvíli došlo ke střídání gólmanek, kdy Natka Vančurová dostala už jen jeden gól. Za stavu 2:4 holky nakopla využitá přesilovka Lenkou Zelingerovou a poté přidaly ještě další čtyři góly a otočily skóre na konečných 7:4.

„Průběhy obou zápasů se nevyvíjely úplně v pořádku. Po skvělém úvodu proti Táboru pak nerozběhat soupeře, který nemůže střídat, mi hlava dodnes nebere. Se Štírkami se naštěstí povedl obrat z 2:4 na 7:4, ale byla to fuška. Málem jsme si pokazili dosavadní skvostnou cestu soutěže, kde za dvanáct výher ze čtrnácti zápasů si holky zaslouží obdiv. V tuto chvíli nám chybí k definitivě postupu do baráže o MČR jedna výhra ze čtyř zápasů. Věřím, že tuto šanci si nenecháme utéci a opět skončíme v tabulce na medailové příčce,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.

Další těžké zápasy nás čekají v Českých Budějovicích 17. 3. 2018, kdy se utkáme se čtvrtým týmem tabulky SK Jihlava a s třetím týmem tabulky, s domácím Meťákem České Budějovice.