Dorostenky florbalového oddílu Sklo Bohemia Světlá n/S postoupily na Mistrovství České republiky!

28.04.2017 13:05

Po druhém místě v základní části přišla v neděli 23/4 úžasná euforie v hale v Dolní Cerekvi, neboť náš velmi mladý tým dorostenek, většina hráček spadá do žákovského věku, dokázal v dvojutkání přehrát druhý tým Hradeckého a Pardubického kraje celkovým skóre 10:3, čímž si zajistil účast mezi 8 nejlepšími celky z celé republiky. Přitom tuto soutěž hraje 57 oddílů a na M ČR postoupily jen zástupci ženské extraligy a jedné první ligy, a pak my druholigová Světlá n/S, pokud to vezmeme přes seniorskou kategorii.

Čtvrtfinále play –off:
Sklo Bohemia Světlá n/S – Herbadent FK Jižní Město Praha
Fat Pipe Florbal Chodov Praha – 1. SC Tempish Vítkovice
FBŠ Jihlava – FBS Olomouc
FBK Jičín – FBC Liberec

Mistrovství se hraje o víkendu 6. -7. května v Jičíně systémem play-off, kdy nejdříve se hraje v sobotu čtvrtfinále (dvojutkání, kdy se sčítá skóre), v neděli se pak pokračuje boji o umístění: semifinále, nebo boj o páté až osmé místo. Každý tým tedy odehraje celkem čtyři utkání. Na naše hráčky čeká hned jeden z favoritů, vítěz skupiny Středočeského kraje a Prahy – Herbadent Jižní Město Praha. A v neděli dopoledne jeden z dvojice Vítkovice- Chodov!!! Tedy dost těžká cesta do finále.

Sestava: Sadílková, Vančurová – Kautská, Kudrnová, Špatzová, L. Titzová – Kapcová, Tlustá, Franclová, Tlapáková, Zelingerová, Škarydová, Rumanovská a Kořánová + jako náhradnice byli: M. Titzová, Bezoušková, Řezníková a Sýkorová

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Reast TJ Jablonné nad Orlicí 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly: 7.32 Rumanovská (Kořánová), 16:30 Zelingerová (Škarydová), 19:54 Zelingerová (Tlapáková), 23:59 Kapcová (Kudrnová) – 24:44 Kosková (Štrbíková)

Zpočátku se hrál opatrný florbal, neboť se oba týmy dopředu neznaly. První gól vsítila přesnou střelou Anča Rumanovská po přihrávce zpoza brány od Dáji Kořánové. Začátek druhé třetiny nám vůbec nevyšel, ale naštěstí nás z tlaku hostů vysvobodila branka Lenky Zelingerové a od té doby jsme byli lepším týmem a dvěma góly jsme navýšili skóre až na 4:0. Začátek další třetiny nám opět utekl, když Kosková pohodlně snížila na 4:1. Ale i tak jsme měli více šancí ke skórování, bohužel v závěru jsme několik dobrých příležitostí zazdili.

Sklo Bohemia Světlá n/S - FBC Reast TJ Jablonné nad Orlicí 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)
Góly: 2:50 Zelingerová (Rumanovská), 7:13 Franclová (Zelingerová), 8:03 Tlapáková (Kudrnová), 11:40 Franclová, 18:14 Kautská (Zelingerová), 34:51 Tlapáková (Škarydová) – 0:34 Pešavová (Štrbíková), 11:02 Spáčilová (Mikysková)

Do odvety jsme nastupovali s náskokem tří branek, což se hned změnilo v první minutě, když po hrubé chybě v obraně jsme inkasovali. Poté ale holky předvedly úžasný výkon, když nasázely soupeři čtyři branky v první třetině. V další části zkusily hráčky Jablonného přitvrdit, několik zákroků doslova volalo po vyloučení, ale i tento pokus o zvrat jsme ustáli a soustředěným výkonem si pohodlně dokráčeli za zaslouženým postupem na Mistrovství ČR.

„V předchozích letech jsme vždy smolně skončili těsně za postupem na Mistrovství, takže nyní mám obrovskou radost z tohoto úspěchu. Již před lety jsme jednou na Mistrovství postoupili a skončili na úžasném čtvrtém místě, ale nyní je to cennější úspěch. Přeci jen jsme za sebou nechali 50 družstev, které mají určitě mnohem lepší podmínky pro tréninky. Většina holek chodí ještě na základku a většina tréninků tak probíhá jen v malých tělocvičnách. Navíc v týmu máme jen vlastní odchovankyně, které začínaly se závodním florbalem u mě v našem oddílu. Za baráž musím holky jen a jen pochválit, jak přistoupily k utkání. Kromě pár horších pasáží jsme byli v celku vyrovnaném utkání lepším týmem a zaslouženě si vybojovali postup. Nejvíc se herně dařilo Lence Zelingerové a Lence Titzové, v bráně nás skvěle podržela Adéla Sadílková. Na mistrovství nemáme co ztratit, ostatní týmy patří k velkoklubům v republice, ale určitě se pokusíme překvapit,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.