Dorostenky obsadily sedmé místo v republice

07.06.2017 15:17

Po základní části Ligy dorostenek, kdy jsme obsadili druhé místo z osmi celků, 1) FBŠ Jihlava, 2) Světlá n/S, 3) SK Jihlava, 4) Slovan Jindřichův Hradec, 5) FBK Tábor, 6) FBC Štíři České Budějovice, 7) SK Meťák České Budějovice, 8) Sokol Písek, jsme dostali šanci vybojovat si v baráži účast na Mistrovství České republiky. V neděli 23/4 na nás v hale v Dolní Cerekvi čekal druhý tým Hradeckého a Pardubického kraje, tým Jablonné nad Orlicí. Po výhrách 4:1 a 6:2 jsme postoupili na dvoudenní turnaj do Jičína, kde se představilo jen 8 nejlepších družstev z celé republiky, přičemž tuto soutěž v letošní sezóně hrálo 57 oddílů.

Sestava: Sadílková, Vančurová – Špatzová, Titzová, Kautská, Kudrnová – Kapcová, Tlustá, Franclová, Tlapáková, Zelingerová, Škarydová, Rumanovská, Jiříková, Boudníková a Kořánová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Herbadent Jižní Město Praha 1:9 (0:3, 0:5, 1:1)

Gól: 30:41 Škarydová (Tlapáková)

Sklo Bohemia Světlá n/S – Herbadent Jižní Město Praha 1:6 (0:0, 1:0, 0:6)

Gól: 21:22 Tlustá (Tlapáková)

Ve čtvrtfinále jsme se utkali s Herbadentem Praha, kterému jsme podlehli 1:9 a 1:6. Pro naše holky to byla první pořádná prověrka v kariéře s tak kvalitním soupeřem, který především v prvním zápase prokázal vyšší kvalitu. Pozitivem se staly dvě třetiny odvety, neboť jsme dokonce vedli 1:0. Bohužel v poslední třetině jsme dostali šest branek a neudrželi nadějné vedení.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Florbal Chodov Praha 1:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Gól: 25:50 Kapcová (Franclová)

Po přespání v rekreačním areálu Pařez na nás čekal v pavouku o 5. až 8. místo další florbalový velkoklub, Chodov Praha. První třetinu jsme byli moc ustrašení a jen díky skvělým zákrokům brankářky bylo skóre pouze 0:3. Od druhé třetiny se výkon rapidně zlepšil, přesto Chodov přidal další dvě branky. Třetí třetinu jsme favorita notně potrápii, po gólu Kláry Kapcové jsme měli i další šance. Nakonec zápas skončil naší prohrou 1:6.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBK Jičín 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 12:20 Kapcová (Franclová), 14:13 Titzová, 23:57 Kapcová (Zelingerová)

V posledním zápase o 7. místo nás vyzvalo pořádající družstvo, FBK Jičín. Po vyrovnané první třetině jsme dokázali vsítit tři branky a přes snížení Jičína dovést zápas k vítěznému konci.

Konečné pořadí M ČR dorostenek: 1) FBC Liberec, 2) FBC Tempish Vítkovice, 3) Herbadent Praha, 4) FBS Olomouc, 5) Chodov Praha, 6) FBŠ Jihlava, 7) Sklo Bohemia Světlá n/S, 8) FBK Jičín

„Do turnaje jsme vstupovali jako naprostý outsider, neboť los play-off nám pro první tři zápasy přisoudil největší favority, které těžko můžeme porážet. Ale cením si toho, jak jsme k zápasům přistoupili a neutrpěli nějaké velké debakly. Člověk musí být v tomto ohledu soudný, pro Herbadent i Chodov by případná porážka s námi byla velkou ostudou. Pro náš velmi mladý tým to byla cenná zkušenost do budoucna. A na závěr přišla skvělá tečka sezóny v podobě výhry nad Jičínem. Chválit musím všechny holky za jejich výkony, ale přeci jen chci vyzdvihnout naše dvě kvalitní gólmanky, Adélu Sadílkovou a Natku Vančurovou. Pro mě bylo velká radost z toho, jak jsme schopni hrát pouze se svými odchovankyněmi krásná utkání s mnohem většími městy. Sice v našem oddílu nehrají jen holky ze Světlé, ale i z Golčova Jeníkova a Ždírce nad Doubravou, ale to je pořád málo na možnosti krajských měst. Navíc pořád nám chybí vlastní zázemí pro rozvoj florbalu ve Světlé nad Sázavou, takže máme docela komplikované možnosti k tréninkům. Přesto jsme letos skončili sedmí v republice, což je neuvěřitelný úspěch pro náš oddíl,“ spokojeně uvedl trenér Tomáš Rosecký.