Dorostenci s předstihem vyhráli Ligu Vysočiny

03.03.2017 14:20

Na nedělní turnaj 26. 2. do Žďáru n/S odjížděli dorostenci s vědomím, že po jasných výhrách 10:3 s Okříškami B a 12:0 se Snipers Třebíč z předehrávaného turnaje, si ziskem čtyř bodů zajistí definitivní první místo v soutěži. První zápas s Benjamins Žďár n/S měl bát pouhou formalitou, ten klíčový bod bylo potřeba získat nad áčkem Hipposu Źďár n/S. Nakonec se vše povedlo a kluci se tak mohou začít připravovat na baráž o postup do první ligy dorostenců.

Sestava: Hlava, Coufal – Kučírek, Mašín, Liška –Krátký, Šimůnek, Holoubek, Kohout, Kváš, Čapek

Sklo Bohemia Světlá n/S – Benjamins Žďár n/S 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)

Góly: 3:16 Čapek, 6:17 Holoubek (Šimůnek), 7:57 Krátký, 14:35 Kváš (Krátký), 18:57 Krátký (Šimůnek), 24:10 Krátký (Liška), 24:37 Holoubek (Kučírek), 28:48 Holoubek (Šimůnek), 36:02 Mašín (Holoubek), 42:34 Kváš (Kohout), 43:59 Kučírek (Holoubek)

Zápas proti béčku Žďáru n/S, za který nastupují především mladší hráči, se odvíjel permanentně před brankou Benjamins. Konečné skóre 11:0 vypadá hezky, ale při lepší produktivitě jsme mohli nastřílet klidně i třicet gólů, kolik jsme měli šancí. Ale nepřesná muška a také heroický výkon soupeřova gólmana Tomáše Růžičky zastavil skóre jen na jedenácti brankách.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Hippos Žďár n/S 7:4 (0:0, 1:2, 6:2)

Góly: 23:23 Holoubek (Čapek), 30:46 Holoubek (Krátký), 31:23 Kváš (Kohout), 32:07 Holoubek, 36_07 Kohout (Kváš), 41:35 Kváš (Mašín), 43:34 Holoubek (Krátký) – 17:01 Boháček (Macháček), 27:41 Rous (Svoboda), 37:22 Boháček (Kraus), 39:27 Svoboda (Ušák)

Přestože před zápasem byl mezi oběma týmy rozdíl osmadvaceti bodů, na hřišti tento rozdíl nebyl vidět, spíše naopak. První třetinu měli více ze hry domácí Žďár, který ale první branku vsítil až na začátku druhé třetiny. Nás stálo hodně sil ubránit tři vcelku přísná vyloučení. Poté srovnal skóre Ondra Holoubek. Dál se hrál vyrovnaný florbal, jenže na konci druhé třetiny opět dostal do vedení Žďár povedenou střelou Pavel Rous. O přestávce před třetí třetinou jsme si řekli, že na domácí vlétneme, že toto úžasné tempo hry nemohou domácí vydržet, což se potvrdilo. Čtyřmi krásnými brankami jsme otočili skóre na 5:2. Dramatický zápas přinesl další zápletku, když Žďár dvěma brankami dotáhl na rozdíl jen jediného gólu. Po našem time-outu se sice naštěstí situace uklidnila a kapitán David Kváš naším šestým gólem zápas rozhodl. Konečnou podobu úchvatného zápasu dal nejlepší střelec Ondra Holoubek, který v zápase vsítil čtyři góly.

„Smekám před kluky, jakým způsobem procházejí letošní sezónou. Bilance 19 výher z 19 zápasů hovoří za sebe. První utkání s Benjamins se stal utkáním s jejich gólmanem, který si prakticky řekl o nominaci do reprezentace. S áčkem Žďáru jsem očekával těžké utkání, ale realita toto naprosto předčila. Jak přiznal trenér Žďáru, pro ně to byl zápas sezóny, kdy nás chtěli jako první porazit. Do třetí třetiny se jim to dařilo, když vedli 2:1, ale ve třetí třetině jsme dokázali proměnit pěkné akce a taktickým výkonem dotáhnout zápas do šťastného konce. Navíc postupového!! Odtrénoval jsem již mnoho zápasů, ale tento určitě patří k těm památečním,“ rozplýval se trenér Tomáš Rosecký.

„Poslední turnaj odehrajeme v sobotu 18/3 v Telči, kde se utkáme s FBŠ Jihlava a domácí Telčí. Již nyní je jisté, že se v dubnu poměříme s vítězem Jihočeské ligy dorostenců, kde zatím si podobně suverénně počíná Došwich Milevsko. Lepší z tohoto dvojzápasů bude mít právo postoupit v příštím roce do nejvyšší dorostenecké soutěže – 1. Ligy dorostenců.