Dorostenci a hodnocení turnaje v Pelhřimově

19.02.2018 11:41

V neděli vyrazili dorostenci s podporou starších žáků do Pelhřimova, kde si dali za cíl porazit družstvo Snipers Třebíč, na FBŠ Jihlava se necítili.

Sestava byla následující. V bráně David Coufal a v poli Martin Kučírek, Adam Mašín, Martin Pavelka, Milan Tvrdík, Roman Liška, kapitán Andrej Čapek, Patrik Hoke, Josef Smejkal, Petr Filippi, Adam Böhm, Michal Doležal, Ondřej Zlata a Patrik Mendl.

Do prvního zápasu proti FBŠ Jihlava nastupovali kluci s vědomím vysoké prohry. Ale díky 5 minutovému trestu soupeře dokázali první třetinu vyhrát 3:2. Celý zápas byl značně vyrovnaný a dobře odehraný od obou družstev. Konečný výsledek 4:4 byl pro nás nečekaný úspěch, ale zároveň malým zklamáním, protože ještě minutu a půl před koncem jsme vedli 4:3.

Do druhého zápasu naopak nastupovali s přesvědčením, že Snipers Třebíč převálcujeme a budou jisté body. Hra ukázala něco jiného. První třetina byla skórově vyrovnaná 2:3, ale nevyhovovalo nám temto zápasu, začali jsme "chodit" se soupeřem. Druhá třetina patřila jen nám, kdy jsme stáhli hru na dva útoky a otočili zápas na 5:3. Ve třetí třetině nás ale zaskočil soupeř, když ze stavu 6:3 pro nás během tří minut srovnal na 6:6. V tu chvíli se hra otevřela na obě strany a obě družstva chtěla za každou cenu vyhrát. Naštěstí náš nejvíc nejšikovnější a nejlepší polobožský hráč Martin Kučírek skóroval 43 vteřin před koncem a díky tomu jsme vyhráli 7:6.