Domácí turnaj přinesl čtyři body

29.11.2017 14:55

Prakticky v kompletním složení se holky představily v neděli 26.11:2017 v domácím prostředí v hale v Ledči n/S. Pro nemoc chyběla Nikča Slavíková a se žákyněmi odjela trénovat Natka Vančurová. Po remíze 3:3 s Black Angels Praha a vítěznou kanonádou s Kanonýrkami Kladno 21:1 se nadále drží v popředí tabulky s bilancí: 8 zápasů – 6 výher, 1 remíza a 1 porážka a se skórem 65:24 a ziskem 19 bodů.

Sestava: Sadílková, M. Titzová – Kratochvílová, Kautská, Kudrnová, Špatzová, L. Titzová, Doležalová, Bártová – Kukeňová, Kapcová, Franclová, Zelingerová, Škarydová, Tlapáková, Poláková, Tlustá, Kořánová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Black Angels Praha 3:3 (1:1, 1:2, 1:0)

Góly: 7:26 Franclová (Kapcová), 27:17 Škarydová, 30:32 Poláková (Franclová) – 8:36 Zemanová (Martínková), 19:55 Chovancová (Rektoříková), 23:27 Randová (Zemanová)

Od úvodu se hrál vyrovnaný florbal, ve kterém se zásluhou kapitánky Leony Franclové ujala Světlá vedení. O minutu vyrovnala Zemanová. Další góly v první třetině již nepadly, přestože šancí bylo dost. V druhé třetině se dvakrát prosadili hosté, když po nedůrazu v světelské obraně zvýšili na 1:3. Potom po samostatné akci snížila Míša Škarydová na 2:3 a hned po nástupu do třetí třetiny srovnala Káťa Poláková po pěkné přihrávce Franclové. Obraz hry až do konce zápasu byl stejný, Světlá měla více ze hry, soupeř zase hrozil z rychlých brejků.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Kanonýři Kladno 21:1 (5:1, 7:0, 9:0)

Góly: 4:47 Škarydová (Tlapáková), 8:45 Poláková (Bártová), 10:19 Zelingerová (Tlapáková), 10:43 Škarydová (Tlapáková), 12:03 Doležalová (Poláková), 15:18 Poláková (Kapcová), 16:15 Bártová, 18:07 Zelingerová (L. Titzová), 18:42 Poláková (Franclová), 27:47 Škarydová (Poláková), 28:45 Kapcová (Poláková), 28:58 Kukeňová (Tlustá), 32:15 Kořánová (Kukeňová), 33:13 Tlapáková (L. Titzová), 34:57 Kratochvílová (Poláková), 36:16 Škarydová (Špatzová), 36:56 Kapcová (Poláková), 38:22 Tlustá (Kukeňová), 39:30 Zelingerová (Tlapáková), 39:59 Franclová (Kapcová), 41:17 Kukeňová (Tlustá) – 3:13 Šulcová z trestného střílení

Přestože jsme už ve čtvrté minutě inkasovali po proměněném trestném střílení, další vývoj zápasu jasně ukázal, kdo byl před zápasem v roli favorita. Nakonec se skóre zastavilo na jedenadvaceti vstřelených gólech. Bodově zazářila Kateřina Poláková se ziskem 8 kanadských bodů (3+5) i Lenka Tlapáková 5 body (1+4). Střelecky oslnila čtyřmi přesnými zásahy Michaela Škarydová a hattrickem Lenka Zelingerová.

„Zápas s Kladnem dopadl podle očekávání. Soupeř v sezóně zatím všechny zápasy prohrál, do Ledče navíc přijel jen s osmi hráčkami. Tým Black Angels ukázal, že nejspíš právě s ním se budeme prát o postupové místo do play-off, takže z tohoto pohledu remíza není špatná. Během zápasu jsme sice prohrávali už o dvě branky, přesto šancí na otočení zápasu jsme si vypracovali dostatek. Bohužel mnoho střel skončilo vedle branky, dokonce jsme nastřelili asi pět tyček. Ale i soupeř neproměnil několik šancí,“ uvedl trenér juniorek Tomáš Rosecký.

Příští turnaj nás čeká až po Vánocích, kdybychom měli během jedné neděle 14.1.2018 odehrát v Praze odvetu s Kladnem, a k tomu ještě dohrávky s Plzní a Panthers Praha.