Do nové sezóny vykročily juniorky bez prohry!!!

26.09.2018 11:57

Pro sezónu 2018/2019 čeká družstvo juniorek opět daleké cestování, neboť jsme byli zařazeni do skupiny Pardubického a Královéhradeckého kraje. Našimi soupeřkami budou: FTC VYSOKÉ MÝTO, FBC DOBRÉ u Dobrušky, FBK TJ SVITAVY, TJ JABLONNÉ nad Orlicí, Orel RTYNĚ v Podkrkonoší a FBK JIČÍN. První turnaj jsme odehráli ve sportovní hale v Jičíně proti Vysokému Mýtu a FBC Dobré.

Sestava: Tereza Časarová – Tereza Kautská, Lucie Kudrnová, Daniela Kořánová – Barbora Jurášová, Lenka Tlapáková, Michaela Škarydová, Tereza Vodičková, Lenka Titzová a Zuzana Pfefferová, trenér Tomáš Rosecký

Protože na první turnaj jsme odjížděli bez zkušené brankářky, muselo dojít před prvním zápasem v šatně k domluvě, kdo bude vlastně z deseti hráček chytat. Nakonec tento nelehký úkol vzala na svá bedra Terka Časarová, která si poprvé vyzkoušela roli gólmana. Dokonce se zasloužila o to, že jsme z Jičína odjížděli spokojeni s bilancí jedné výhry a jedné remízy.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FTC Vysoké Mýto 8:8 (4:4, 2:3, 2:1)

Góly: 2:09 Tlapáková, 9:07 Tlapáková, 9:36 Titzová (Pfefferová), 14:03 Škarydová, 19:52 Titzová (Vodičková), 23:07 Pfefferová, 40:10 Škarydová (Tlapáková), 41:15 Kautská (Tlapáková) – 7:32 Krejsová (Chvátalová), 8:03 Kučerová (Slupecká), 12:06 Chvátalová (Trnková), 12:34 Krejsová (Trnková), 17:34 Slupecká, 19:38 Hübnerová (Trnková), 22:50 Hübnerová (Večeřová), 35:38 Večeřová (Kučerová)

První třetina nabídla divákům gólovou přestřelku, ve druhé třetině jsme sice měli více šancí, ale soupeř se ujal vedení 7:6. Třetí třetina se odehrávala především u branky Vysokého Mýta, ale střely buď minuly branku, anebo trefily brankářku. Navíc v 36.minutě soupeř zvýšil na 8:6 pro Vysoké Mýto. Soustavný tlak naštěstí vyústil v branky Míši Škarydové a kapitánky Terky Kautské, které vyrovnaly na 8:8. V závěru jsme mohli zlomit zápas v náš prospěch díky přesilovce, leč zůstala přes několik šancí nevyužita, takže úvodní zápas přinesl dělbu bodů. Počet střel 48:24 v náš prospěch hovoří jasně o střelecké převaze, ale ta na výhru bohužel někdy nestačí.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Dobré u Dobrušky 10:5 (3:0, 5:1, 2:4)

Góly: 1:38 Škarydová (Jurášová), 7:19 Škarydová (Kudrnová), 9:33 Pfefferová, 16:01 Škarydová, 16:48 Kořánová (Pfefferová), 19:54 Pfefferová (Kořánová), 25:31 Škarydová z trestného střílení, 28:04 Titzová, 36:38 Kautská (Kudrnová), 44:46 Titzová (Vodičková) – 19:29 Jedličková (Rozínková), 33:59 Křížová (Jedličková), 35:37 Křížová (Náglová), 37:56 Jedličková (Křížová), 41:41 Rozínková (Horáková)

Na střely 42:33

Do druhého zápasu si prohodily post Terka Vodičková a Dája Kořánová. Od začátku se hrál hodně rychlý florbal, přičemž po první třetině jsme vedli 3:0. Na začátku vsítila Míša Škarydová hattrick, svůj čtvrtý gól pak přidala ve druhé třetině po skvěle zakončeném trestném střílení. Protože se gólově prosadily i další holky, vedli jsme po druhé třetině už 8:1. V závěrečné části sice Dobré vsítilo čtyři branky, ale přesné trefy Terky Kautské a Lenky Titzové dovedly zápas k výhře 10:5.

„Letos nás čekají noví soupeři, neboť v minulých letech jsme se potkali pouze v barážích o MČR dorostenek s týmy Jičín a Jablonné n/Orlicí. Ale podle prvního turnaje to vypadá, že cílem je určitě umístění na medailových pozicích v sedmičlenné skupině.

Letos budeme mít mladý tým, vždyť drtivou většinu hráček tvoří ještě dorostenky. Obrovsky musím ocenit Terku Časarovou, která se obětovala při neúčasti gólmanky. V útoku jsme měli hodně střeleckých příležitostí, ale chyběla přesnost při zakončení. Šest gólů vsítila Míša Škarydová, čtyři Lenka Titzová. Pět kanadských bodů zaznamenala Zuzka Pfefferová, čtyři Lenka Tlapáková. Pozitivem je, že bodovaly všechny hráčky. S prvním turnajem musím být spokojen,“ uvedl trenér juniorek Tomáš Rosecký.

Příští turnaj nás čeká v sobotu 27.10., kdy pořádáme „domácí“ turnaj v Chlumci nad Cidlinou. Utkáme se od 9:00 s FBK TJ Svitavy a od 16:30 s TJ Jablonné nad Orlicí