Divoká sezóna juniorů zakončená druhým místem

18.04.2018 19:14

Junioři ukončili sezónu v sobotu 14.4. na turnaji v Třešti. Nejdříve podlehli PSKC Okříšky 7:6 a v posledním zápase sezóny porazili Třebíč 10:6. Tomuto turnaji však předcházelo dalších devět, jejichž průběh nyní nastíníme v našem shrnutí.

Sezónu zahájili kluci ročníků 1999-2002 na domácí palubovce v Ledči nad Sázavou. Souboje s Havlíčkovým Brodem a Třebíčí skončili výhrou našich dorostenců a od začátku sezóny tudíž bylo jasné, že i přes loňskou přestávu v této soutěži se budou kluci poperou o první příčky v Lize Vysočiny. Zápas proti Brodu dopadl výhrou našich juniorů, kteří sice prohrávali, ale podařilo se jim zápas otočit na 5:2 (zápas nakonec zkontumován na 5:0). V zápase s Třebíčí dali junioři hned čtyři branky v první části. Ve druhé přidal navíc vítězný gól Andrej Čapek a junioři tak porazili Třebíč 5:4.

Na druhém turnaji v Dolní Cerekvi čekala juniory FBŠ Jihlava a Spartak Pelhřimov. Díky vichřici, která během posledního říjnového víkendu zasáhla Vysočinu, si kluci museli odklidit stromy z cesty sami, a na turnaj do haly, ve které nefungovala elektřina, dojeli s dvouhodinovým zpožděním. Všech 8 hráčů v poli, tedy bylo připraveno k zápasu proti FBŠ Jihlava, který skončil výhrou našech barev 5:3. I zápas proti Spartaku Pelhřimov naši junioři vyhráli a po čtyřech zápasech tak nepřišli ani o jeden bod.

První prohra přišla, až na turnaji v Pelhřimově, proti Žďáru nad Sázavou. Ve vyrovnaném zápase nakonec podlehli Hipposu 4:6. Ve druhém zápase proti Bystřici nad Pernštejnem si s chutí zastříleli a vyhráli 10:3.

Na turnaji v Třebíči museli junioři odehrát hned tři zápasy. První proti Havlíčkovu Brodu, bylo klasické dobývání brodské branky, které nakonec skončilo výhrou 3:2. Okříšky byly těžkým soupeřem. Před turnajem v Třebíči totiž vyhráli všechny zápasy. Právě proti Okříškám, byl zápas ovlivněn množstvím vyloučení. Po mnoha obratech nakonec dokázali junioři zvítězit 7:5, smůlou bylo to, že se snížil počet hráčů. Na turnaj jich přijelo sice 8, ale v průběhu zápasu proti Okříškám byl zraněn Dominik Šimůnek a proti Třebíči tak hrálo jen 7 hráčů. Junioři dokázali zápas odbránit a navíc nasypali do branky Třebíče v poslední třetině šest gólů. Junioři tedy z Třebíče nevezli domů jen devět bodů, ale i první místo v tabulce.

Poslední turnaj roku 2017 zahráli junioři opět doma v Ledči. Soupeřem jim byl Spartak Pelhřimov a FBŠ Jihlava. Ani na domácím turnaji se junioři nesešli v plné sestavě. Na palubovku opět nastoupilo pouze 9 hráčů. První divoký zápas proti Pelhřimovu, skončil remízou 5:5. Druhý zápas proti značně omlazené Jihlavě, skončil debaklem FBŠ 12:2.

Na další zápas vyrazili junioři do Bystřice nad Pernštejnem, kde oplatili Hipposu porážku z Pelhřimova a poté ještě deklasovali Bystřici 11:3. O měsíc později v Havlíčkově Brodě se opět junioři poprali o výsledek s Okříškami. Zápas, který byl plný obratů nakonec ve třetí třetině rozhodl Ondra Holoubek. Kluci si potom ještě pohráli s Brodem a díky výhře 9:3 si odvezli z Brodu nejen 6 bodů, ale i komfortní sedmibodový náskok na čele tabulky.

Zlom přišel na turnaji v Pelhřimově, kam vyjelo pouze 7 hráčů do pole. Mimo pěti juniorů se přidaly ještě 2 juniorky. Značně oslabený tým bojoval proti domácímu Pelhřimovu. Šance na nadějnou remízu a zisk alespoň jednoho bodu ze zápasu, se rozplynula, po žalostném neproměňování šancí. Dobře odbráněný zápas junioři prohráli těsně 2:3. Bohužel poté, přišel debakl proti Jihlavě. Unavený tým z prvního zápasu, který probíhal ve vysokém tempu, nedokázal Jihlavě výrazněji vzdorovat a tudíž junioři utržili nejtěžší porážku v sezóně 1:11. I přes dvě prohry se junioři nadále drželi na čele tabulky s náskokem 1 bodu na Hippos, který je čekal na domácím turnaji.

V Ledči čekal juniory poslední domácí zápas nakonci března. Soupeřem byl Hippos Žďár a Bystřice nad Pernštejnem. Právě výhra nad Hipposem by juniory po zaváhání na předchozím turnaji výrazně posunula k zisku titulu. Bohužel se tak nestalo. Ve vyrovnaném zápase o první místo junioři podlehli Hipposu 2:3 a tím dali soupeři v boji o titul jasnou výhodu. Výhra 18:4 nad Bystřicí nad Pernštejnem, sice spravila náladu. Na posledním turnaji v Třešti, už junioři neměli boj o postup ve svých rukách. Prohra s Okříškami, ale způsobila to, že se světelské barvy v tabulce definitivně posunuli na druhé místo.

Zpět

Kontakt

Florbalový klub Světlá nad Sázavou
Panuškova 1094, Světlá nad Sázavou, 58291

tel. Renata Kohoutová : +420 721 618 596
tel. Tomáš Rosecký : +420 605 723 607
Další maily: jirimoravec@post.cz, kohoutovar@seznam.cz, zahradnickova.barbora@seznam.cz, tomas.rosecky@seznam.cz