Daleká cesta přinesla dorostenkám dvě výhry

13.01.2017 16:02

V sobotu 8. 1. již v šest ráno vyrazily dorostenky až do Písku, kde je čekaly druhé zápasy v sezóně s Pískem a Táborem. Vzhledem k výsledkům prvních zápasů, kdy oba soupeře dívky jasně porazily na domácím turnaji, bylo cílem přivézt všechny body. Přestože se výjezdu na jih Čech nemohl kvůli souběžnému turnaji starších žáků zúčastnit hlavní trenér, nakonec holky pod taktovkou vedoucího družstva Libora Francla úkol splnily.

Sestava: Sadílková, Vančurová – Kudrnová, Kautská, Špatzová, Tlapáková – Kořánová, Zelingerová, Franclová, Kapcová, Jiříková, Škarydová

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBC Sokol Písek 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 1. Škarydová, 21. Škarydová (Špatzová), 25. Škarydová (Vančurová), 29. Škarydová, 31. Zelingerová (Škarydová), 35. Franclová – 22. Troschelová

Zápas s posledním týmem tabulky začal skvostně, když jsme se už v první minutě ujali vedení. Pak dlouho nepadnul žádný gól, až se v 21. minutě opět prosadila Míša Škarydová. Vzápětí snížila na 2: za Písek Troschelová. Osud do vlastních rukou vzala kanonýrka Míša Škarydová a dalšími dvěma góly upravila na pohodlné vedení 4:1. Do konce zápasu se ještě prosadily dvě další střelkyně a po gólech Lenky Zelingerové a Leony Franclové upravily skóre na konečných 6:1.

Sklo Bohemia Světlá n/S – 1. FBK Tábor 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Škarydová (Špatzová), 26. Kořánová (Zelingerová), 32. Zelingerová, 39. Franclová (Kudrnová) – 9. Dvořáková (Loudínová), 30. Filipová (Kolínová)

Podle slov kapitánky Leony Franclové se tento zápas odvíjel převážně na polovině Tábora, ale statečných sedm Táboraček neustále odolávaly našemu tlaku. Na góly Škarydové a Kořánové dokonce dokázal Tábor dvěma úspěšnými brejky na začátku třetí třetiny srovnat skóre. Naštěstí vítězný gól vsítila Lenka Zelingerová a v úplném závěru potvrdila výhru Leona Franclová.

„Jsem moc rád, že i beze mne holky zvládly náročný turnaj a potvrdily roli favorita, ačkoliv se zbytečně trápily v koncovce. Díky těmto dvěma výhrám se s bilancí deseti výher a jen dvou porážek pořád držíme v těsném závěsu za vedoucím týmem FBŠ Jihlava, ale dokonce jsme zvýšili náskok před třetí SK Jihlava. Hodně důležitý turnaj pro tabulku bude ten následující, neboť se v sobotu 28. ledna v domácí hale v Ledči n/S utkáme s oběma zmiňovanými týmy, a navrch nás čeká ještě duel s Jindřichovým Hradcem. Doufám, že tyto tři zápasy za jeden den zvládneme k všeobecné spokojenosti,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.