Ani z Českých Budějovic neodjely juniorky bez výhry!

17.10.2017 20:46

Na druhý turnaj juniorky vyrazily do sportovní haly v Českých Budějovicích, kde se střetly s Panthers Praha a Florbalem Benešov. Ve výrazně obměněné sestavě, neboť chyběly Káťa Poláková, Nikča Doležalová, Káťa Bártová, Terka Kautská, Dája Kořánová i Týna Tlustá, nejprve zaslouženě porazily tým z Prahy, aby pak smolně prohrály brankou těsně před koncem s Benešovem. Poprvé do hry zasáhla Nikča Slavíková, další čtyři hráčky z loňských žákyň předvedly svůj nesporný talent – Natka Vančurová, Lucka Kudrnová, Bára Špatzová a Lenka Tlapáková.

Sestava: Sadílková, Vančurová – Kratochvílová, Kudrnová, Špatzová, L. Titzová – Kukeňová, Kapcová, Franclová, Zelingerová, Škarydová, Tlapáková, Slavíková.

Sklo Bohemia Světlá n/S – Panthers Praha 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 3:40 Kukeňová, 6:34 Zelingerová (Škarydová), 8:01 Kapcová (Kukeňová), 32:31 Škarydová – 27:14 Š. Šporová (M. Šporová)

S pro nás neznámým týmem z Prahy jsme vstoupili výborně, když už jsme v osmé minutě vedli 3:0 po brankách Kikči Kukeňové, Lenky Zelingerové a Kláry Kapcové. Poté si obě družstva vypracovala moře šancí, leč brankářky kralovaly. O zdramatizování zápasu se pokusila úspěšnou střelou Štěpánka Šporová, která po úniku snížila na 3:1. Naštěstí na začátku třetí třetiny opět na rozdíl tří branek zvýšila Míša Škarydová a stanovila výsledek na konečných 4:1.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Florbal Benešov 8:9 (2:2, 3:3, 3:4)

Góly: 5:16 Slavíková (Franclová), 5:53 Zelingerová, 22:14 Kapcová (Kudrnová), 26:43 Titzová, 28:43 Franclová (Kapcová), 32:00 Zelingerová (Tlapáková), 37:43 Franclová, 41:21 Tlapáková – 3:45 Krčilová (Maříková), 9:02 Krčilová (M. Hašková), 15:41 M. Hašková (Filipová), 16:36 A. Hašková (M. Hašková), 18:22 Urbanová (Šimoníková), 33:31 Krčilová, 35:21 Šimoníková (M. Hašková), 40:53 Šimoníková (M. Hašková), 42:59 M. Hašková z trestného střílení

V loňské sezóně jsme s Benešovem čtyřikrát prohráli, z toho třikrát velmi těsně, proto jsme měli pořádnou motivaci tuto nelichotivou bilanci napravit. Začátek zápasu patřil Benešovu, který se ujal vedení. My jsme pak sice dvěma slepenými góly skóre otočili na 2:1 pro nás, ale soupeř čtyřmi brankami v řadě se ujal vedení 5:2. V polovině zápasu pak přišlo neuvěřitelné zlepšení, když branky začaly střílet světelské hráčky a taktéž šňůrou čtyř gólů se na začátku třetí třetiny dokonce ujaly vedení 6:5. Zde se nejspíš lámal chléb, neboť otřesenému Benešovu jsme mohli přidat další branky, ale bohužel zafungovalo klasické nedáš – dostaneš. Po nastřelení tyčky Benešov po rychlém brejku srovnal na 6:6 a navíc v 41. minutě lehkým nahozením z půlky se dostal do vedení. Skóre se dále posouvalo, neboť Leona Franclová srovnala na 7:7. Pro trenéry to byl infarktový zápas, který mohl skončit jakkoliv. Benešov se ujal dalšího vedení, ale Lenka Tlapáková šikovnou tečí tři a půl minuty před koncem srovnala na 8:8. A pak se to stalo. Nahození míčku soupeřek propadlo k volné útočnici, která byla faulována a dvě minuty před koncem o konečném skóre rozhodla z trestného střílení Monika Hašková – 8:9.

„První zápas jsme vyhráli, přestože rozdíl ve skóre mohl být vyšší. Oba týmy spálily neuvěřitelný počet brankových příležitostí. Ve druhém zápase jsme zpočátku tahali za kratší konec, pak jsme dokonce skóre otočili, ale v závěru se štěstěna přiklonila na stranu soupeřek. Pozitivem je zapojení dalších hráček do sestavy juniorek, které rozhodně svým výkonem nezklamaly. Tabulka se zatím pro nás vyvíjí příznivě, ale uvidíme, jak se dokážeme na příštím turnaji postavit zatím suverénní Plzni,“ uvedl trenér juniorek Tomáš Rosecký.

Příští turnaj nás opět čeká ve sportovní hale v Českých Budějovicích, kdy se v neděli 29.10. utkáme od 11:30 s vedoucím týmem tabulky FBŠ Plzeň a od 16:00 následuje odveta s Panthers Praha.